Moody's Analytic tööriist on rahvusvaheliselt tunnustatud krediidiriski hindamise süsteem, mida finantssektor kasutab ettevõtete, valitsuste ja muude üksuste krediidivõime hindamiseks. Metoodika võtab arvesse mitmeid erinevaid tegureid, sealhulgas projekti asukohta, väärtust, rahavoogu, tagatise tüüpi, laenutingimusi (sh tähtaeg ja intressimäär) ja muid asjakohaseid krediidisisendeid.

„Meie jaoks on väga oluline tagada ühisrahastuse investoritele juurdepääs parimale võimalikule teabele. Moody's Analytic tööriist annab veel ühe olulise vaatenurga iga projekti usaldusväärsuse hindamiseks ja teadlike investeerimisotsuste tegemiseks,“ ütles Estateguru juht Mihkel Stamm ning lisas, et nii kõrgelt hinnatud hindamismetoodika kasutusele võtmine teeb Estateguru pakutavatesse projektidesse investeerimise võimalikuks ka tugevate institutsionaalsete investorite jaoks.

Moody'se hinne kuvatakse Estateguru registreeritud kasutajatele silmapaistval kohal iga projekti juures.

„Estateguru portaalis rahastajaile pakutavate laenuprojektide krediidiriski skoor jääb vahemikku Aaa kuni B1, kajastades laia spektrit riskiprofiile ning projektide maksejõuetuse tõenäosus Moody'se riskihindamise mudeli alusel ei ületa 5% piiri. Kirjeldatud näitajatest kõrgema riskiga uusi projekte Estateguru alates juuli lõpust ei paku,“ selgitas Mihkel Stamm muutusi, mida värskelt kasutusele võetud täiendav krediidiriskide hindamise metoodika endaga kaasa toob.

Estateguru on üleeuroopaline platvorm, mis pakub kinnisvaratagatisega laene väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ning valitud investeerimisvõimalusi rahvusvahelisele investorite kogukonnale. Estateguru meeskonda kuulub üle 78 professionaali 12 erinevast rahvusest nii Helsingis, Londonis, Tallinnas (HQ), Riias, Vilniuses kui ka Berliinis.

Moody's on ülemaailmselt tunnustatud krediidireitingute, uuringute ja riskianalüüsi pakkuja, mis varustab finants-, mittefinants- ja valitsusasutuste juhte tõhusate vahenditega, et mõista erinevaid riske. Üle sajandi pikkuse kogemusega ning 13 000 töötajaga enam kui 40 riigis Moody’s ühendab globaalse kohaloleku kohaliku asjatundlikkuse ja üle sajandi pikkuse finantsturgude kogemusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid