Raul Eamets on eelarvenõukogu esimees. Eesti Panga kodulehel seisab, et eelarvenõukogu liikmel peab olema laitmatu maine. Samuti on seal välja toodud, et eelarvenõukogu liige ei või olla ametis või teenistuses ega olla osaline tegevuses, mis võib avaldada negatiivset mõju eelarvenõukogu ülesannete sõltumatule täitmisele.

„Raul Eamets on saatnud avalduse, et astub tagasi eelarvenõukogust,“ kinnitas täna Ärilehele Eesti Panga kommunikatsioonijuht Viljar Rääsk.

Eelarvenõukogu on nõuandekogu, mille ülesandeks on hinnata Eesti eelarvepoliitikat. Eelarvenõukogu hindab riigi makromajandus- ja rahandusprognoose ning järgib eelarvereeglite täitmist riigieelarve seaduses ja Euroopa Liidu õiguses esitatud nõuete kohaselt.

Politsei algatas Eametsa suhtes väärteomenetlust

Nädalavahetusel tuli välja, et Raul Eamets sõlmis oma volitusi ületades Tartu ülikooli nimel Pere Sihtkapitaliga lepingu, et koguda rahvastikuregistrist lastetute naiste andmeid.

Pere Sihtkapital otsustas teha lastetute naiste seas uuringu, et selgitada välja, miks neil järglasi pole. Selleks oli sihtkapitalil vaja ligipääsu rahvastikuregistrile, et küsida sealt lastetute naiste andmed, kuid sellist ligipääsu neil üksi tegutsedes ei ole. Oli vaja partnerit, näiteks ülikooli, millega kahasse uuringut tehes oleks võimalik andmetele ligi pääseda.

Lepingu Tartu ülikooli nimel sõlmis Pere Sihtkapitaliga tollal veel sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets, kuigi tal selleks voli ei olnud. Eile teatas Tartu ülikooli rektor Toomas Asser, et ülikool lõpetab Eametsaga töösuhte.

Raul Eamets on ka Bigbanki nõukogu liige. Seda, kas Eamets jätkab ametikohal, pole Bigbank Ärilehele veel teatanud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid