Ühtlasi lõpetab riik noorte tööpuuduse andmete edastamise. Sammudest paistab välja, et surve riigi majanduspoliitika kujundajatele kasvab ning maailma suuruselt teise majanduse taastumine on nõrkadel jalgadel, märgib Financial Times.

Hiina keskpank langetas teisipäeval üllatuslikult baasintressimäära suurima sammuga alates koroonapandeemia algusest. Riigi keskpanga intressid on nüüd madalaimal tasemel alates 2014. aastast.

Samas märgib väljaanne The Economist, et tavapäraselt kvootidele toetuv keskpank intressimäära selle täies ulatuses kasutada ei julge. Keskpikka intressi langetati 0,15 protsendipunkti 2,5% peale, mis on väljaande sõnul vaid õrn langetamine. Bloombergi poolt küsitletud 15 analüütiku seast ootas vaid üks keskpangalt intressilangetust.

Hiina võitleb muuhulgas kinnisvarasektori likviidsuskriisiga, ekspordi järsu langusega, välisinvesteeringute ning tarbimise jätkuva nõrkusega.

Noorte tööpuuduse kohta hakkas Hiina andmeid avaldama 2018. aastal. Juunis jõudis tööpuudus 21,3, kuid juulis neid andmeid enam laiemas raportis ei olnud. Viimaste andmete järgi langes juulis nii jaemüük kui ka tööstustoodang, mis mõlemad peaksid olema majanduse elavdamise mootorid.

Jaemüük kasvas juulis aastavõrdluses vaid 2,5% ning tööstustoodang 3,7%. Mõlemad näitajad jäid prognoosidest maha ning olid juuni näitajatest madalamad. Üldine töötuse määr kerkis juulis 5,3 protsendini (juunis 5,2%).

Hiina riikliku statistikaameti sõnul on sisenõudlus endiselt ebapiisav ja majanduse taastumise alust tuleb veel tugevdada. Hiina peab kiirendama makromajanduspoliitika kohandamist ning keskenduma sisenõudluse laiendamisele, usalduse tõstmisele ja riskide ennetamisele, ütles riiklik statistikaamet oma avalduses.

USA rahandusministri Janes Yelleni sõnul on Hiina majanduskasvu aeglustumine Ameerika majanduse jaoks riskitegud, kuigi suurimat mõju omaks see Hiina naabritele Aasias.

Turgudele tulid Hiina majanduse näitajad halva üllatusena. Euroopa börsid on päev otsa kaubelnud miinuspoolel ning USA peamiste aktsiaindeksite futuurid viitavad samuti langusega avanemisele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid