Tallinna börsiindeks kerkis täna 0,28% ning Riia 0,37%. Vilniuse börsil oli kauplemispüha.

Teisipäevaseks kauplemiskäibeks kujunes Tallinna börsil 1,14 miljonit eurot. Sellest suurema osa ehk 405 000 eurot tuli täna juulikuu tulemustest teatanud LHV Groupi aktsiatest, 163 000 eurot Merko Ehituse aktsiatest ning 137 000 eurot Enefit Greeni aktsiatest.

Nii põhinimekirja, lisanimekirja ning First Northi peale oli tõusjaid kokku 16, langejaid 13 ning eilsele sulgemistasemele jäid 5 aktsiat.

Mis veel toimus?

  • LHV Group teatas täna, et teenis juulis konsolideeritult 13,5 miljonit eurot puhaskasumit, mis on mulluse juuliga võrreldes pea kolmekordne kasv. Loe siit.

  • Samas TextMagic tunneb USA jahtuva majanduse mõju omal nahal ning muutunud on ka USA sms-regulatsioonid. Kui esimese poolaasta käive kerkis 6%, siis kasum langes 1,32 miljoni pealt 0,8 miljoni euroni. Loe siit.

  • Vene keskpank asus rubla krahhi peatamiseks intresse tõstma ning kergitas baasintressimäära 12% peale. Loe pikemalt siit.

  • Autotootja Tesla teatas järjekordsest hinnalangusest, sest keskendutakse müügimahtude turuosa suurendamisele ja marginaalide arvelt. Loe pikemalt.

  • Esimesel poolaastal oli umbes iga kaheksas maailma suurriikides müüdud auto elektriauto. Kuigi osakaal on veel jätkuvalt väike, oli kasv 39%, selgub PwC elektriautode tururaportist. Loe siit.

Euroopa ja USA languses

Euroopa peamised börsid on täna kaubelnud miinuspoolel. Stoxx 600 on kukkunud 0,77% ning Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 -0,26%. Languse ühe põhjusena tuuakse välja Hiina keskpanga üllatuslikku intressilangetust, millega proovitakse riigi majandust aktiivsemaks turgutada.

USAs avanesid nii Dow Jones, S&P 500 kui Nasdaqi koondindeks ligi 0,80% langusega. Lisaks Hiina nõrkadele majandusnäitajatele võis turge mõjutada USA jaemüügi oodatust tugevam kasv. See toetab vaadet, et majandus kannatab keskpanga kõrgeid intressimäärasid välja oodatust kauem ning tugevat vajadust intressimäärasid varakult langetada ei ole.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid