Alžeeria kultuuriministeerium saatis kõigile levitajatele teate, et „Barbie“ film tuleb eemaldada „viivitamatult“. Väljaande AP sõnul pole seega film enam alates 16. augustist sealsetes kinodes saadaval.

Ei ministeerium ega ka Alžeeria audiovisuaalsektorit reguleeriv amet selgitusi soosinud jagada.

Pole ainus riik, kes keelustab

Kuue päeva eest teatas Lähis-Idas asuv riik Kuveit, et keelavad „avaliku eetika“ pärast filmi levitamise ja vaatamise ära. Ka Liibanoni kultuuriminister tegi ettepaneku film ära keelata väidetava „homoseksuaalsuse propageerimise pärast“.

Möödunud kuu alguses kirjutasid muuhulgas paljud väljaanded, kuidas „Barbie“ film keelati Vietnamis ühe kaadri tõttu ära juba enne linastumist.

„Me ei anna USA filmile „Barbie“ Vietnamis luba, sest see sisaldab solvavat pilti üheksa kriipsu joonest,“ teatas Vi Kien Thanh, kes on välismaa filmide litsentsimise ja tsenseerimise eest vastutav.

Nimelt näidatakse filmis U-kujulist nn üheksa kriipsu joont (nine-dash line), mida kasutatakse Hiina kaartidel, et illustreerida nende nõudeid suurte Lõuna-Hiina mere alade suhtes. Nende hulgas on ka ala, mida Vietnam peab enda mandri äärealaks, kirjutas toona Kroonika.

Juba pikemat aega on Vietnami ja Hiina olnud konfliktis Lõuna-Hiina mere alade tõttu. Vietnam on korduvalt süüdistanud Hiina laevu oma suveräänsuse rikkumises.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid