Kokku 1 424 750 miljoni aktsia kaalutud keskmiseks hinnaks oli 0,68 eurot, mis teeb tehingu hinnaks ligikaudu 969 000 eurot. Tallink Grupist omab Infortar nüüd 41,1228%, mis teeb kontsernist ülekaalukalt suurima Tallink Grupi omaniku.

Ettevõttele oli tegu tänavu viienda ostuga ning kokku on soetatud 2023. aastal ligi 8,2 miljonit aktsiat.

Märtsis kommenteeris ettevõtte juht Ain Hanschmidt Ärilehele, et kuna Tallinki äri on taastunud, tahetakse oma positsioone kindlustada. Kui võrrelda aastaid 2018 ja 2022, siis oli Tallinki äri mullu Hanschmidti sõnul suures pildis samas suurusjärgus, kuid aktsia hind on oluliselt erinev.

„Me näeme, et praegusel momendil on väga soodne osta. Ma arvan, et tulevikus enam nii hea hinnaga osta võimalik ei ole, eriti Infortaril,“ märkis Hanschmidt märtsis.

Infortar tegutseb viies riigis, ettevõtte peamised tegevusvaldkonnad on energeetika, laevandus ja kinnisvara. Kokku kuulub Infortari kontserni 104 ettevõtet: 49 kontserni ettevõtet, 5 sidusettevõtet ja 50 sidusettevõtte tütarettevõtet. Infortar omab ligi 41 protsendi suurust osalust AS-is Tallink Grupp, 100% osalust AS-is Eesti Gaas ning mitmekülgset ja kaasaegset kinnisvaraportfelli. Kontsern annab tööd 452 inimesele. Infortar on andnud teada kavatsusest minna börsile.

Infortari omanikud on Ain Hanschmidt, Enn Pant ning Kalev Järvelill.