„Enamik osalejaid näevad jätkuvalt märkimisväärseid inflatsiooni tõusuriske, mis võivad nõuda rahapoliitika edasist karmistamist,“ seisab USA keskpanga 25.-26. juuli kohtumise kolmapäeval avaldatud protokollis.

Protokolli järgi olid kaks ametnikku intressimäärade muutmata jätmise poolt või oleksid sellekohast ettepanekut võinud toetada.

Juulikuu intressimäära tõstmine tõi Föderaalreservi baasintressimäära sihtvahemikku 5,25% kuni 5,5%-ni, mis on kõrgeim tase 22 aasta jooksul. Juulikuus otsustati intressimäära peale peale vahepealset pausi uuesti tõsta.

Föderaalreservi juht rõhutas peale juulikuist kohtumist, et otsuseid tehakse igal kohtumisel eraldi. „Me kavatseme hoida poliitika piiravana, kuni oleme kindlad, et inflatsioon jõuab jätkusuutlikult meie 2% eesmärgi juurde ja oleme valmis veelgi karmistama, kui see on asjakohane,“ ütles Powell 26. juulil ajakirjanikele.

Uus Föderaalreservi kohtumine tuleb septembris.

Praeguse seisuga ootab turg, et Fedi intressimäärad jäävad 86,5% tõenäosusega paigale ning tõusu tõenäosusena nähakse 13,5%. Veel eile oli intresside paigalhoidmise tõenäosuseks 90% ehk seis võib vastavalt uuele infole oluliselt muutuda, selgub CME Groupi FedWatchi tööriistast.

USA aktsiaindeks S&P 500 langes eile 0,76% ning Nasdaqi koondindeks 1,15%

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid