Uks investeerimismaailma avanes Andreasele 2020. aastal. Tollal Eestis raamatuid müünud Meltsil tekkis soov teenitud raha kuhugi paigutada. Hiina keele rääkija ja Aasia kultuuri tundjana otsustas ta vaadata sealmail asuvaid ettevõtteid. Nõnda soetas ta elektriautode tootja NIO ja veebipoe Pin Duo Duo aktsiaid.

Väärtpabereid tipust ostnud Melts pidi peagi silmitsi seisma pettumusega: mõne ajaga oli aktsiate väärtusest kadunud 70% ning ta otsustas raha täieliku kaotuse hirmus selle vähesegi maha müüa. Tagantjärele mõistab ta aina enam, kui oluline toimetulek investeerimise emotsionaalse poolega.

„Ma iga öö ei saanud magada korralikult, sest ma mõtlesin: „Millal see aktsia küll tõuseb? Millal ma saan sellest miinusest lahti?“,“ meenutab Melts esimest aktsiainvesteeringut ning sellega kaasnenud siseheitlust.

Kuula lähemalt, miks otsustas täna sisuloojana leiba teeniv Melts loobuda palgatööst Boltist? Kui suur on tema portfell ja millised senised investeeringud? Miks talle tegelikult ei meeldi investeerimine kui protsess? Mismoodi tuleb ta toime vabakutselise eluga?