Ajutiselt langes bitcoin hinnale 25 649 dollarit, kuid taastus sealt kiiresti. Juuli hinnatipust 31 814 dollari peal on bitcoin langenud nüüd pea 17%. Sellega käib krüptovara hinnaliikumine suuresti ühte jalga koos aktsiaturuga, mis alates augustist langustrendi sattus. 2021. aasta novembri hinnatipust 69 044 dollari peal on bitcoini languseks 61,70%.

Müügilaine langes kokku väljaande Wall Street Journali raportiga, mille kohaselt Elon Muski eraettevõtte SpaceX on viimase kahe aasta jooksul oma bitcoini maha müünud ja osaluse väärtust 373 miljoni dollari võrra alla hinnanud.

Muski tegevus krüptoturul sattus kõrgendatud tähelepanu alla peale seda, kui tema ettevõtte Tesla flirtis 2021. aastal lühiajaliselt krüptovaluutas maksete vastuvõtmisega. Selle plaani avalikustamine kergitas bitcoini toona ühe päevaga 15%. Kolm kuud hiljem teatas Musk, et krüptomaksetest loobutakse, mis saatis ka krüptoturu langusesse.

Tesla paigutas ka 1,5 miljardit dollarit ettevõtte raha tokenitesse, kuid nüüdseks on sellest 75% müüdud, raporteeris WSJ.

Twitteris on Musk säutsunud, et autotootja hakkab vastu võtma makseid meemistaatuses olevas krüptovaluutas dogecoin.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid