„Hetkel on tegelikult hinnalangus peatunud, kuid statistikasse jõudis see oodatult viitega, sest kuni eelmise aasta suveni soetati väga vilkalt keskmisest kallimaid uusarendusi, millega tehti üsna suures mahus asjaõiguslepinguid kuni tänavu suveni. See jättis eksliku mulje, justkui turg tõuseks, sest uusarenduste tehingud upitasid keskmist hinda üles,“ selgitas Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.

„Praegu on läbi nii suuremahulised uusarenduste tehingud kui ka vahepeal aset leidnud järelturu korterite hinnalangus, nii et tegelikult on hoolimata statistilisest miinusest kõik üsna korras ning turuosalistel pole paanikaks põhjust“, lisas Sooman.

Kui juunis tehti indeksilinnades kokku 1301 korteriomandi tehingut, siis juulis oli tehingute arv kõigest 1073. Võrdluseks – 2022. aasta juulis tehti indeksilinnades suisa 1517 korteriomandi tehingut.

Võrreldes viimaste aastate madalaima punktiga juulis 2009. aastal (624,2 €/m²) on Pindi Indeks 274 protsendi võrra kõrgemal.

Pindi Kinnisvara koostatud hinnaindeks võtab arvesse kõigis maakonnakeskustes, lisaks Kohtla-Järve ning Narva linnas tehtud korteriomandite ostu-müügitehingute kaalutud keskmise ruutmeetrihinna. Tegemist on väärtusega, mis hõlmab üle 800 000 elaniku eluaset läbi 20 aastase ajaloo.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid