Aktsiate ülevõtmine on kavandatud toimuma 29. augustil, märkis Baltika.

Laekunud dokumentide põhjal alustas Nasdaq Tallinna Noteerimis- ja Järelevalvekomisjon noteerimise lõpetamiseks menetlust.

Juuni lõpus esitas Baltika suuraktsionär KJK BLTK Holding taotluse teha ettevõtte väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumine ning teatas plaanist viia Baltika börsilt ära. Iga Baltika aktsia eest pakub suuraktsionär 0,08 eurot, kuigi teatele eelnevalt kauplesid aktsiad börsil pea kaks korda kallimalt.

Baltika aktsiate ja nende eest makstava hüvitise arveldamine on planeeritud toimuma 29.08.2023 või sellele lähedasel kuupäeval. Tehingu arveldamine toimub automaatselt ning aktsionärid ei pea selle teostumiseks omalt poolt samme tegema.

Ärilehega rääkinud eksperdid nentisid juunis, et kuigi ettevõtte väärtuse arvutamiseks mõeldud mudeli kasutamine oli õigustatud, siis väikeaktsionäride kaitse ning kapitalituru arengu seisukohast tuleks seda teha läbipaistvalt, ütles rahandusprofessor Tõnn Talpsepp toona.

„Kui avaldatakse vaid üks number n-ö mudeli lõpptulemusest, siis pole kuidagi ühelgi aktsionäril võimalik selle põhjal iseseisvalt hinnata, kas pakutud hind on õiglane või mitte, eriti kui see hind erineb märkimisväärselt turuhinnast,“ ütles Talpsepp.

Baltika jõudis börsile esmakordselt 5. juunil 1997.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid