Ebakindlas majanduskeskkonnas vajavad naisettevõtjad julgustust, mistõttu käivitab Visa taas algatuse She's Next. Algatuse käigus saavad naisettevõtjad kandideerida 10 000-eurosele kasvurahale ning võimalusele osaleda Novatore ärinõustamises. Koostöös Luminoriga valitakse Balti riikides kokku kuus võitjat.

„Soovime toetada naistele kuuluvaid väikeettevõtteid, sest usume, et neil on majanduskasvu loomisel oluline roll. She’s Next algatusega tahame rõhutada naisettevõtjate tähtsust ning suunata ressursse sinna, kus neid kõige rohkem vaja on – eriti majanduslikult keerulistel aegadel. Kasvuraha programm on suunatud naisettevõtjatele, kes vajavad kapitali oma väikeettevõtte kasvatamiseks, juhtimiseks või rahastamiseks,“ selgitab Visa Põhja- ja Baltimaade turundusjuht Elena Fadeeva.

Eestis kasvuraha taotlemiseks peab ettevõte olema Eestis registreeritud, tegutsenud vähemalt ühe aasta, omama digitaalset või füüsilist tegevuskohta ning kuuluma vähemalt 51 protsendi ulatuses naisele. Kandideerimine algab 17. augustil ja lõpeb 28. septembril. Põhjamaades ja Baltikumis valitakse välja 18 naiste omanduses olevat ettevõtet, kellest igaüks pälvib 10 000-eurose kasvuraha ning aastase ärinõustamise.

Möödunud aasta valiti Baltimaades välja neli kasvuraha saajat. Eestis pälvis kasvuraha arendavaid mänguasju tootev Nupu (Nupu Learning OÜ). Nupu asutaja Dagmar Korgi sõnul kasutas nende ettevõte kasvuraha Soome suunalise ekspordi käivitamiseks. „Oleme kasvuraha abil ekspordi alustamisega tegelenud. Valmis on esimesed soomekeelsed tooted, samuti alustame Soome turule suunatud reklaamidega. Programm on meil aidanud seda kõike teha. Ilma võiduta ei oleks me ilmselt veel valmis olnud neid riske võtma,“ selgitas Kork.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid