Statistikaameti juhtivanalüütiku Germo Valgenbergi sõnul mõjutas indeksit juuniga võrreldes eelkõige hinnalangus puidutöötlemises ja puittoodete tootmises ning elektroonikaseadmete ja plasttoodete tootmises. „Samuti mõjutas indeksit hinnatõus kütteõlide tootmises,“ lisas Valgenberg.

2022. aasta juuliga võrreldes mõjutas indeksit enim hinnalangus elektrienergiaga varustamises, puidutöötlemises ja kütteõlide tootmises. Vastupidist mõju avaldas toiduainete ja elektriseadmete tootmise hinnatõus. Töötlevas tööstuses kokku oli hinnalangus 1,1% ja toiduainete tootmises hinnatõus 5,8%.

Ekspordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,3%. Kõige rohkem langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses ning kummi- ja plasttoodetel. Kõige rohkem tõusid hinnad rõivastel, naftasaadustel ja elektriseadmetel. Võrreldes 2022. aasta juuliga langes ekspordihinnaindeks 3,0%.

Impordihinnaindeks langes juulis võrreldes juuniga 0,9%. Enim langesid hinnad elektrienergial, mäetööstuses, põllumajandussaadustel ja puittoodetel. Hinnad tõusid enim kemikaalidel ja keemiatoodetel ning naftasaadustel. Võrreldes 2022. aasta sama