Tallinna börsi põhinimekirja käive oli täna ligi 1,3 miljonit eurot. Balti börsil kõige enim kaubeldud väärtpaber oli Ignitis Grupe (546 047 tehingut), kes täna avaldas ka poolaasta tulemused. Kõige enam tehinguid tehti Tallink Grupiga (663 tehingut). Balti börsilt tegi kõige suurema tõusu Clevon täna (+5,81%), ehkki kauplemiskäive oli ka tagasihoidlik (3 219 eurot).

Juba mõnda aega on languses ka EfTEN Real Estate Fund (-3,73%). Kauplemiskäive oli 228 674 eurot. Juuli lõpust on EfTEN langenud -9,3%. 13. veebruarist aga on langus suisa -22,86%.

Balti börsiindeksitest näitas kõige suuremat tõusu Riia börsiindeks (+1,26%). Plussis oli ka Vilniuse börsiindeks (+0,18%). Ainsana oli miinuses Tallinna börsiindeks (-0,13%).

Mis veel täna toimus?

  • Neli Soome panka on suve jooksul teatanud, et hakkavad maksma ka nõudmiseni hoiuse eest intressi, vahendab Soome majandusleht Kauppalehti. Loe lähemalt.

  • Alternatiivbörsil First North noteeritud tehnoloogiafirma TextMagicu juht Priit Vaikmaa soetas eelmisel nädalal 10 000 firma aktsiat. Loe lähemalt.

  • Raha pangaarvelt on võetud, kuid toodet ennast pole – mitmed videomängude austajad üle maailma süüdistavad Eesti börsiettevõtet pettuses. Loe lähemalt Punktid Technologiesi kohta.

  • Rahandusministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega soovitakse täpsemalt reguleerida krüptoturgu. Eelnõu kohaselt tõuseb krüptovara teenuse osutajate halduskoormus ning väärteo korral võib tabada neid krõbe trahv, kuid ministeerium loodab, et sellel on sektorile ka positiivne mõju. Loe lähemalt.

Nvidia aktsia rallib ning investorid on homsete tulemuste ootel

Nvidia aktsia on eelmise nädala reedest tõusnud üle 13%. Wall Streeti arvates suudab kiibitootja näidata möödunud kvartalis olulist tulude kasvu ehk 110%.

„See võib olla selle tulemuste hooaja üks olulisemaid aruandeid. Tahame kuulda, et nad suutsid selle kvartali teha veel paremini kui eelmise,“ ütleb Triple D Trading analüütik Dennis Dick. Mais avaldatud kvartali tulemused ületasid 50 protsenti ootustest. Sellega ulatus ettevõtte turukapitalisatsiooni miljardi triljonini.

Nvidia väga head tulemused on andnud hoogu AI-Hype'ile ja kergitanud olulised paljude suurte tehnoloogiasektoriaktsiate väärtust.

USA ja Euroopa börs

Kirjutamise hetkel on kõik olulisemad Euroopa börsid rohelises. Kõige suuremat tõusu on näidanud Stoxx 600 (+0,92%) ja Itaalia börsi põhiline indeks FTSE MIB (+0,97%).

USA börsilt on aga leiab mitmeid indekseid väikeses miinuses. Suurimat kukkumist näitab kirjutamise hetkel hirmuindeks VIX (-0,76%). Kõige suurem tõusja on aga Nasdaq (+0,21).