Eile kirjutas Delfi, et Aleksei Navalnõi organisatsiooni Korruptsioonivastase Võitluse Fond (FBK) värskes uuringus süüdistatakse Vene president Vladimir Putini jahi Graceful varuosadega varustamises ja seeläbi sanktsioonide rikkumises muu hulgas Eesti ettevõtet Breezemarine OÜ ja Distinto Grupp OÜ.

Distinto Grupp OÜ 2023. aasta teise kvartali käive oli 454 644 eurot, esimese kvartali käive 138 580 eurot. Eelmine aasta oli ettevõtte jaoks aga kõige kasumlikum: neljanda kvartali käive oli koguni 759 700€.

Andmebaas ImportGenius näitab, et Venemaale ekspordilt on ettevõtte sõja algusest saadik kuni praeguseni teeninud 222 570 eurot. Ekspordi sihtkohaks on igal korral märgitud Peterburi linn Venemaal. Tuleb öelda, et igasugune äri ajamine Venemaaga ei ole keelatud ega sanktsioneeritud. Tihti on küsimus eetikas.

Ettevõte oli FBK väitel seotud skeemiga, millega maksti Gracefuli meeskonna vormiriiete eest – need valmistati Itaalias. Lõpuks kandis raha üle Dubais asuv juriidiline isik ning riided (nagu ka muud Euroopas jahi jaoks valmistatud esemed) toimetati Türgist Kaliningradi Leedu kaudu.

Eile Delfiga rääkinud Distinto Grupp OÜ juht Sergei Tšekmazov eitas süüdistusi. „Meile tundub, et see on meie konkurentide töö, kes üritavad meid mingil hetkel turult välja suruda,“ ütles Tšekmazov. „Tüüpiline jama. Mingi plära. Täielik lollus!“

Majandusaastaaruanded on mõlemal ettevõttel esitamata alates 2019. aastast. Distinto Grupp OÜ on registreeritud Põhja-Tallinnasse.