„Ettevõttel ei ole alates sõja algusest olnud Venemaal ühtegi sealset klienti. Ettevõttel, mis teostab logistika planeerimist ja vedusid, on tänaseni Eesti klient Metaprint, millel on Venemaal aerosoolpakendi tehas, mille tegevuse lõpetamist on selle omanik Eesti meedias kogu aeg avalikult kommenteerinud,“ toonitas ta.

„Stark Logistics on aidanud selle ettevõtte äritegevust Venemaal lõpetada, kuna tunneme klienti hästi, sest kliendi omanik on enamusomanik ka Stark Logisticsis. Kõik veod on toimunud selleks ettenähtud moel, Eesti pädevatel asutustel on nendest hästi dokumenteeritud ülevaade ning ühelegi Venemaa ettevõtjale ega sealsele lõplikule kasusaajale ei ole selle käigus tulu tekkinud – kasutatud rekad ei ole toimunud äravedude raames isegi tankinud Venemaal.“

Ta toonitas, et 2021. aastal ja 2022. aasta I kvartalis andsid Venemaa klientidele tehtud veod kokku vastavalt 3422 eurot ja 522 eurot. „Meie käive samal ajal oli vastavalt 11,3 ja 13 miljonit eurot. Pärast sõja puhkemist oleme ainult Metaprindi varasemate rahvusvaheliste lepingute täitmist ja vara transporti toetanud ning ka nendes tegevustes lõppeb Stark Logisticsi roll käesoleva aasta septembriga. Keegi pidi ka selle kurva töö ära tegema.“

Ta lisas, et selle Eesti ettevõtte lepingutega seotud töö on olnud sisult ja vormilt igati seaduspärane.

Peaminister Kaja Kallase abikaasa Arvo Hallik on ettevõtte Novaria Consult ainuosanik. Ettevõttele kuulub 24,8% Stark Logistics AS-ist ja 30% Stark Warehousing OÜ-st.

Teemal võttis Facebookis sõna ka peaminister ise. „ERR avaldas täna uudise, justkui minu abikaasaga seotud firma teeks äri Venemaal. Tahan rõhutada, et minu abikaasal ei ole Vene föderatsiooni ettevõtjatest kliente. Olen jätkuvalt seisukohal, et igasugune kaubandus ja äritegevus Venemaaga peab olema lõppenud niikauaks, kuni kestab Venemaa sissetung Ukrainasse. Mu abikaasal on osalus logistikafirmas. Ta on selgitanud, et see ettevõte aitab lõpetada ühe oma Eesti ettevõttest kliendi tootmistegevust Venemaal kooskõlas seaduste ja sanktsioonidega. Kõik täpsemad küsimused tuleb esitada nendele ettevõtetele,“ märkis Kaja Kallas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid