Tallinna börs langes täna 0,7%, teisalt Riia kerkis 0,08% ning Vilnius 0,06%.

Põhinimekirjas olid suuremad langejad Tallink Grupp, Tallinna Vesi ning Arco Vara. Enim kerkisid Nordecon PRFoods ning Pro Kapital Grupp.

Päevaseks kauplemiskäibeks kujunes 963 000 eurot. Suurimat kauplemiskäivet näitasid LHV Group 272 000 euroga, Enefit Green 174 000 euroga ning Tallink Grupp 145 000 euroga.

Täna viimast päeva kaupleva Baltika aktsiaga kaubeldi ligi 7100 euro eest ning hind sulgus 0,08 euro peal - hinnal, mida maksab aktsiate eest ülevõtmisel Baltika suuromanik KJK Fond.

Mis veel toimus?

  • Hepsori juht Henri Laks märkis, et võrreldes aasta algusega on turuaktiivsus kerkinud, kuigi hea aja müügitempost jäädakse jätkuvalt mitmekordselt alla. Loe pikemalt siit.

  • Selle tulemuste hooaja kõige oodatum kvartaliraport ei valmistanud pettumust, kui kiibitootja Nvidia suutis täita niigi kõrgeid ootusi. Nvidia teenis sisuliselt sama palju kasumit, kui aasta tagasi oli müügitulu. Loe pikemalt siit.

  • Homsest alates Baltika aktsiaid börsilt enam ei leia. Raha on ettevõte põletanud miljoneid ning väikeinvestorid on lahjendatud olematuks. Loe siit, mis ettevõttega valesti läks.

  • Sisulooja Andreas Melts rääkis intervjuus, et alustades otsis ta pikalt ühte aktsiat, mis ta meeletult rikkaks teeks, kuid nüüd on ta vaade teine. Vaata pikemalt siit.

Euroopa ja USA

Euroopa suuremad börsid on päeva jooksul liikunud madalamale, kuid püsivad valdavalt veel õrnalt plusspoolel. Stoxx 600 on 0,03% plussis, kuid Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 on langenud 0,26%.

USA peamised aktsiaindeksid alustasid kauplemist tõusuga. Tõusu veab Nasdaqi koondindeks 0,33%, järgnevad S&P 500 0,25% ning Dow Jones 0,08% tõusuga.

Eilse ootusi ületanud tulemustest teatanud Nvidia aktsia on kerkinud üle 4%.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid