Reuters kirjutab, et see kõik võib vähendada kütusenõudlust. Brenti toornafta hind tõusis 19 senti ehk 84,67 dollarini barreli kohta. USA West Texas Intermediate’i (WTI) toornafta maksab 80,09 dollarit barreli kohta.

Brent ja WTI pidid reedel teist nädalat järjest hindu tõstma, kui Ameerika föderaalreservi esimees Jerome Powell ütles, et USA keskpank peab võib-olla veelgi tõstma intressimäärasid, et hoida riigi kõrge inflatsioon kontrolli all. IG turuanalüütiku Tony Sycamore’i sõnul vähendas Hiina esmaspäeval poole võrra aktsiakauplemise maksu, mis on riigi viimane katse raskustes olevaid turgusid elavdada.

„Kahjuks on pärast eelmise nädala tagasihoidlikku [Hiina keskpanga intressimäära] kärpimist eespool esitatud teadaanded järjekordne meede, mis ei muuda investoreid Hiina osas vähem pimedaks,“ ütles IG turuanalüütik Tony Sycamore.

Hiina töötleva tööstuse ostujuhtide indeks (PMI), mis avalikustatakse selle nädala lõpus, annab Sycamore’i sõnul tõenäoliselt süngeid uudiseid maailma suuruselt teise majanduse kohta. Ta lisas, et PMI kahaneb tõenäoliselt viiendat kuud järjest.

Baker Hughes teatas oma aruandes, et Ameerika Ühendriikides vähendasid energiaettevõtted augustis üheksandat kuud järjest aktiivsete naftaplatvormide arvu. Nafta hind on püsinud pikalt üle 80 dollari barreli eest, millele on kaasa aidanud nafta varude vähenemine ja OPEC+ naftatootjate kollektiivi tarnekärped.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid