Ida-Virumaa iduettevõtetest tegi suurima käibe Friedegggames, mille käive oli esimesel poolaastal 390 tuhat eurot. Napilt jäid liidrile alla RHOMTRIP käibega 385 tuhat eurot ja PROSW Analytics, mille käive oli 370 tuhat eurot.

Startup Estonia Ida-Viru regiooni projektijuht Elina Dubova sõnas, et Startup Estonia on Ida-Virumaa iduettevõtete ökosüsteemi arendamisse panustanud alates 2018. aastast. „Kohalik ökosüsteem on noor ning oleme alles teekonna alguses. Jätkuvalt peame tegema väga palju tööd kohalike inimeste ja ettevõtjate hoiakutega, samuti ka noorte ettevõtliku meele kasvatamise ning ka iduettevõtlusega kaasnevate võimaluste tutvustamisega,“ sõnas Dubova.

Ida-Virus tegutsevates iduettevõtetes töötas esimese poolaasta lõpu seisuga 19 inimest ning maakonna suurim tööandja on EFENCO, kus töötab 9 inimest. Tööjõumakse tasuti riigile samal perioodil kokku 170 tuhat eurot.

Startup Estonia ja Rahandusministeeriumi vahel on täna sõlmitud kolmeaastane leping, mille alusel panustab riik 661 100 eurot Ida-Virumaa iduettevõtete võrgustiku edasiarendamiseks, toetades ettevõtlikkuse kasvu ning uute iduettevõtete tekkimist maakonnas. Startup Estonia tegevust Ida-Virumaal toetab Eesti riik vastavalt Ida-Virumaa tegevuskavas „Ida-Virumaa tegevuskava aastani 2030“ sisalduvatele tegevustele.

Startup Estonia poolt välja toodud ettevõtete käibe andmete puhul on tegemist käibemaksukohustuslase esitatud käibedeklaratsioonide alusel Maksu- ja tolliameti poolt kvartaalselt avaldatud andmetega, mistõttu need andmed ei ole siiski võrreldavad maksukohustuslase majandusaasta aruande andmetega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid