Põhinimekirjas langes kõige enam Tallinna Sadama aktsia (-2,33%). Viimase aasta jooksul on olnud vaid üks päev, mil Tallinna Sadama aktsia on langenud päevaga rohkem. See juhtus 9. mail, mil aktsia langes 4,6%. Languse taga oli siis dividendi ex-päev ehk sel päeval ostnud inimesed enam 12. mail makstud dividendist osa ei saanud.

Tänaste suurimate langejate seas olid veel Nordecon (-1,56%), Arco Vara (-1,43%) ja LHV Group (-0,99%). Põhinimekirjas oli tõusjaid kokku neli: Hepsor (+0,98%), Ekspress Grupp (+0,34%), EfTEN Real Estate Fund (+0,28%) ja Tallink Grupp (+0,14%).

Kinnisvarafirma Hepsor teatas täna, et alustab Riia turul uue ärikinnisvara projektiga, kuhu on plaanis rajada 40 000 ruutmeetrit äripindasid. Tehingu hinda ettevõte ei avalikusta.

„Kinnistud asuvad atraktiivses piirkonnas, kus juba paiknevad IKEA kauplus ja SAGA ostukeskus. Arendatavale alale planeerime luua omanäolise ja rohelist mõtteviisi kandva ärilinnaku, mis koosneb erinevate funktsioonidega äripindadest, sh stock-office tüüpi ärihoonetest,“ sõnas ettevõtte juhatuse liige Henri Laks.

First Northil noteeritud Bercman Technologies avaldas täna, et teenis esimesel poolaastal 869 295 eurot müügitulu, kuid jäi 160 384 euroga kahjumisse. Eelmisel aastal samal ajal oli ettevõte müügitulu 793 435 eurot ning kahjum 440 173 eurot. Esimesel poolaastal tarniti targa linna valdkonna omatooteid, nutikaid ülekäiguradasid, eksportturgudele Kreekasse, Ühendkuningriiki, Horvaatiasse, Bosnia ja Hertsegoviinasse ning Austraaliasse. Eestis paigaldati nutikad ohutussüsteemid Kohtla-Järvele. Targa liiklustaristu hangetel osaleti Kreekas, Horvaatias, Slovakkias, Soomes ja Eestis, mille tulemused selguvad valdavalt teisel poolaastal.

Mujal maailmas on täna pigem positiivne päev. Eriti hästi algas börsipäev Hiinas, kus Shanghai Composite indeks oli turu avanedes 5% plussis, kuid päeva jooksul tõus lahtus. Päeva lõpuks oli tõusust alles vaid 1,1%. Tõusu kannustas Hiina keskvõimu teade, et vähendab nn tempelmaksu (stamp duty tax ehk sisuliselt tehingumaks) poole võrra, 0,05%-ni.

Rohelises on ka Euroopa suuremad börsid: brittide FTSE 100 indeks on tõusnud 0,1%, sakslaste DAX ja Põhjamaade OMX Nordic 40 1% ning prantslaste CAC 40 1,4%. Positiivselt on alanud ka päev USA-s, kus Nasdaq Composite ja S&P 500 on esimese pooltunni järel 0,6% plussis, Dow Jones 0,8%.

Dow Jonesi indeksi suurimaks tõusjaks on tööstuskonglomeraat 3M Company (+5%). Bloomberg kirjutas täna, et 3M on jõudnud kokkuleppele süüdistuse osas, mille kohaselt müüs firma USA sõjaväele vigaseid kõrvatroppe. Selle eest maksab ettevõte 5,5 miljardit dollarit. Varem prognoosisid analüütikud, et kahjusumma võib ulatuda koguni 10 miljardi dollarini.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid