Tehnikahiiu tänane uuendatud broneerimistrendi analüüs koos uue funktsiooniga „odavaim broneerimisaeg“, näitab, et 2023. aasta jõulureis soovitatakse osta 71 päeva enne pühasid.

See on nihe võrreldes eelmise aastaga, kui USA siseriiklikud analüüsid näitasid, et parima hinnaga piletid saate 22 päeva enne reisi. Muudatuse põhjuseks on asjaolu, et 2020. aasta lennuandmed jäeti seekord analüüsist välja, kuna tegemist oli ebatüüpilise aastaga, teatas Google'i pressiesindaja.

Sügiseste reiside puhul on Google'i sõnul broneerimistrendid samad, mis eelmisel aastal: ostke pilet 36–74 päeva enne lendu, madalaima hinnaga lennud on umbes 52 päeva enne.

Muidugi ei pruugi puhkuse ajal reisimine olla teie leibkonna jaoks võimalik ega isegi asjakohane. Samuti võite soovida broneerida varem või pärast hooajalist reisikaost. Arvestada tuleb üleilmse inflatsiooni ja kõrgemate reisikuludega ning võib-olla otsite täiendavat teavet rahvusvaheliste lennuhindade kohta. Google'i hinnaennustus lubab kõiki neid valikuid arvesse võtta.

Juhtudel, kui Google'il on usaldusväärsed ja järjepidevad ajaloolised hinnaandmed tähendusliku trendi tuvastamiseks, kuvatakse Google Flightsi esialgsete otsingutulemuste alla sinist värvi tekstikast. See kehtib kõikide lennuotsingu kohta kogu maailmas.

„Kuulasime kasutajate tagasisidet ja levinud küsimust: „Mis juhtub, kui ootan selle lennu broneerimisega kauem?“ ütles tootejuht James Byers. „Viimane uuendus võimaldab meil sellele küsimusele vastata, pakkudes täpsemaid juhiseid selle kohta, millal on hinnad olnud väljumiskuupäevaga võrreldes tavalisest madalaimad.“

Google Flightsi uuendus „odavaim broneerimisaeg“ pole iseenesest turul ennekuulmatu. Teised broneerimisplatvormid pakuvad samuti ennustavat lendude hinnakujundust, näiteks Kayaki tööriistad „Hinnaprognoos“ ja „Parim aeg reisimiseks“.

Kuid see on kasulik kõrvuti muude piletihinna prognoosimise tööriistadega, mida Google on aastate jooksul kasutusele võtnud, näiteks hinnakalender ja hinnagraafik ning 2022. aastal avaldatud funktsioon, mis saadab teile teatise, kui hind langeb tavahinnast allapoole.

Kokkuvõttes annab see Google'i kasutajatele jõulisema tööriistakasti lennu ostuotsuste tegemiseks ja reisi ajastamiseks kulu alusel, ilma et peaksid kasutama mitut broneerimisplatvormi.

„Arvame, et inimestele on see kasulik, sest lennuhinnad muutuvad üsna palju, isegi igapäevaselt,“ ütles Byers. „Enamik inimesi ei korda sama lennu broneerimist mitu korda, seega on raske hinnakujundustrendidest aimu saada.“

Jätkuvalt kehtivad ka tavapärased lendude broneerimise nipid: reisile vahemaandumise lisamine ningreisimine kesknädalal, mitte nädalavahetusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid