Kuna Eesti mõistes on tegu kõige asustus- ja teenindustihedama piirkonnaga, sulgetakse 3G võrk pealinnas erinevate etappide kaupa nelja päeva jooksul ehk vahemikus 4.-7. septembrini.

Tallinnast saab ühtlasi neljas piirkond, kus ettevõte oma 3G võrgu sulgeb. Varasemalt on 3G välja lülitatud Läänemaal (märtsis), Rapla- ja Pärnumaal (aprillis) ning Harjumaal (mais).

Telia tehnoloogiajuhi Andre Visse kinnitusel alustas ettevõte 3G võrgu sulgemist just nendest piirkondadest, kus on vanemate võrkude nagu 2G ja 3G kasutajate osakaal kõige madalam ning kus on enamus kliente kasutusele võtnud VoLTE toega telefonid, millega saab helistada 4G võrgus.

„Peagi saavad ka meie Tallinna kliendid kasutada Eesti kõige moodsamat mobiilside teenust, kus põhirõhk langeb uuemate 4G ja 5G tehnoloogiate kasutamisele. Nende kõrval jääb toimima ka Telia 2G võrk, kuhu lisame kõneside tarbeks mahte juurde,“ märkis Visse.

Telia tuletab meelde, et selliseid telefone, mis 3G võrgu sulgemise järel kasutuks muutuvad, sisuliselt pole. Nimelt jätkavad telefonid, mis suudavad töötada nii 2G kui 3G võrgus, peale 3G võrgu sulgemist tööd Telia 2G võrgus. Nende telefonidega saab endiselt nii helistada, sõnumeid saata kui ka kõnesid vastu võtta.

Mobiilse interneti kasutamisega on olukord keerulisem, kuna 2G võrk ei võimalda pakkuda ligilähedaseltki selliseid andmeside kiirusi kui näiteks 3G. Telia julgustab oma kliente, kes täna kasutavaid veel 2G/3G seadmeid, võtma kasutusele uuemaid 4G/5G toega seadmeid, millel on VoLTE ehk 4G kõneside võimekus. See annab kliendile kindluse, et telefon suudab ka peale 3G võrgu sulgemist pakkuda nii kvaliteetset kõne- kui andmesidet.

Augusti lõpu seisuga moodustavad VoLTE ehk 4G kõned juba ligemale 75% kogu Telia kõneside mahust ning VoLTE kõnede osakaal kasvab pidevalt.

Telia informeerib kõiki kliente, keda 3G võrgu sulgemine otseselt puudutab, personaalselt. Kõigi mõjutatud klientide jaoks on avaldatud Telia iseteeninduses ka täpne info, millised telefonid oleks soovitatav välja vahetada.