„Inimesed mõistavad kindlustada oma äri erinevate juhtumite vastu, nagu tulekahju, veeavarii ja nii edasi, kuid vähem mõeldakse sellele, kuidas elada üle aeg, kui näiteks taastatakse hävinenud tootmist ja äritegevus seisab. Äri katkemise vastu kindlustamine tagabki selle, et ettevõte jääb igal juhul ellu ja tegutseb vähemalt sama edukalt edasi kui enne juhtumit,“ mainib Sondla ja lisab, et ärikatkestuse kindlustus on nagu ettevõtte elukindlustus.

Kindlustusmaksed moodustavad ettevõtte muude kulude kõrval marginaalse osa, kuid võivad probleemide korral olla võimsaks päästerõngaks. Kes ei sooviks, et kindlustusselts kataks lisaks muule ka saamata jäänud tulud ja muud tekkivad kulud?

KredEx Krediidikindlustuse kindlustamise turustamise eest vastutav juhatuse liige Katrin Savi lisab, et samasugust kaitset tundmatu ees pakub krediidikindlustus, erinevus on vaid see, et kindlustatakse oma ekspordiga seotud rahavood.

„Anname ettevõttele kindla krediidikindlustuse määra, mida katame, ja ettevõte saab rahus oma tooteid või teenuseid sihtturgudel müüa, kartmata, et nende eest jääb maksmata. Olgugi et praegu on selle teenuse osakaal veel väike, siis igapäevaselt näevad ettevõtted sellise turvalisuse võlusid,“ mainib Savi.

Pikemalt kuula kindlustusteemadel juba saatest!

If Kindlustuse ettevõtete varakindlustuse tootejuhi Risto Sondla, saatejuht Martin Hanson ja KredEx Krediidikindlustuse kindlustamise turustamise eest vastutav juhatuse liige Katrin Savi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid