Le Maire kritiseeris ka mitmeid rahvusvahelisi ettevõtteid, sealhulgas Unileverit (UL) ja PepsiCo'd (PEP), prantsuse tarbijate ebapiisava aitamise eest, kirjutab France2.

Tootjate ja turustajatega kokkulepitud hinnapiirangute eesmärk on „toiduainehindade spiraali lõplik murdmine,“ selgitas minister, märkides, et hinnapiirangu saavad umbes veerand toidupoes pakutavatest toodetest.

Juunis ütles Le Maire, et 75 tipptasemel toiduainetööstuse ettevõtet on nõustunud sadade toodete hindu alates juulist vähendama - vastavalt toorainekulude vähenemisele.

Neljapäeval ütles ta aga, et paljude tootjate kulukokkuhoid ei peegeldunud klientidele pakutud hinnas ja selle tõttu tuleb hindu kohustuslikus korras langetama hakata. Ta lisas, et neid meetmeid ja tööstusharu kohustusi toetavad kontrollid ja sanktsioonid.

Le Maire heitis „suurtele tööstuskontsernidele“ ette, et nad teevad vähe, et aidata Prantsusmaa ostjaid kõrgete hindadega, tõstes esile Unileveri, Nestle'i ja PepsiCo, kes teevad „natuke, aga mitte palju“.

Konkreetseid ettevõtteid nimetamata kritiseeris ta ka neid, kes nõustuvad hinna alandamisega, kuid alandavad neid vaid protsendi murdosa võrra. „Prantslased peavad [hindu] päriselt ja konkreetselt langetama,“ ütles Le Maire, lisades, et „pettuse tavad“, nagu toodete kaalu või mahu vähendamine peavad lõppema.

Riigi statistikaameti neljapäeval avaldatud esialgsete andmete kohaselt tõusid Prantsusmaa toiduainete hinnad sel kuul 11,1% võrreldes aastataguse ajaga, mis on vähem kui juulis, kuid siiski rohkem kui kaks korda kõrgem üldisest inflatsioonist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid