Saksamaa vasetootja teatas neljapäeval, et ei suuda enda selleks aastaks seatud finantseesmärke täita, kuna Hamburgis asuvas ringlusettevõttes avastati lahknevusi metalli varudes ja saadetistes. Ettevõtte on enda sõnul langenud kuriteo ohvriks, mille kahju võib olla enam kui 100 miljonit eurot.

Vase tonn on väärt 8000 dollarit ning seda kasutatakse paljudes tööstustoodetes alates elektrikaablitest kuni kodumasinateni. Kogu maailmas ning sealhulgas Eestis on see olnud hulgaliste varguste sihtmärgiks.

Aastas ligikaudu 1,1 miljonit tonni vasklehti tootev Aurubis teatas, et uurimisse on kaasatud ka Saksamaa riiklik kriminaaluurimise amet.

Kuigi juhtumi täpset kahju on Aurubise sõnul veel raske hinnata, ei saa ettevõtte sõnul välistada, et see jääb madala kolmekohalise miljoni euroni. Selle tulemusena ei saavutata septembri lõpuni kestva majandusaasta maksueelset kasumit 450-550 miljonit eurot.

Juunis teatas Aurubis samuti, et on langenud varasema kuritegeliku tegevuse ohvriks. Hamburgi politsei alustas uurimist ettevõtte endiste ja praeguste töötajate suhtes ning vahistas kuus inimest.

Aurubis ütles, et praegune vargus on palju suurem ja koos politseiga uuritakse, kas töötajad olid sellega seotud, samuti seda, mida täpselt varastati. Rohkem teavet peaks avalikustatama sel kuul.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid