„Maag grupi eesmärk on lähiaastatel kasvatada kodumaist lihatööstust ja -tootmist ning saavutada senisest oluliselt toekam positsioon eksportturgudel Balti- ja Põhjamaades, aga ka mujal Euroopas,“ sõnas Maag grupi nõukogu esimees Roland Lepp. „Silver Kaur kontserni lihaettevõtete eesotsas on tugev valik, kelle juhtimisel sellesse toidutootjate kõrgliigasse jõuda. Silveril on toidutootmises selja taga enam kui 25-aastane kogemustpagas, tal on selge arusaamine Balti- ja Põhjamaade lihaturust, samuti Maag kontserni eesmärkidest. Muuhulgas on ta 7 aastat juhtinud Maag gruppi ja sama kaua Rannarootsi lihatööstust, mis on tema käe all kasvanud Eesti üheks suuremaks lihatootjaks ning on oma tulemustelt juba aastaid väga edukas ettevõte.“

Roland Lepa kinnitusel võimaldab tootmisüksuste viimine ühise juhtimise alla ettevõtete efektiivsust suurendada. Maag Food OÜ hakkab opereerima kõiki grupi lihatootmisega seotud ettevõtteid Eestis, Lätis ja Leedus. Ühtlasi kuuluvad ettevõtte alla Eesti suurimad sea- ja kanafarmid, mis on maapiirkondades olulised tööandjad.

„Lähikuudel on minu põhieesmärk saada ammendav ülevaade HKScanilt omandatud ettevõtete toimimispõhimõtetest ning leida võimalusi efektiivsuse suurendamiseks,“ rääkis Maag Food OÜ juhatuse esimees Silver Kaur. „Nii Rakvere kui ka Tallegg on kohalikul turul tugevad juurdunud brändid, mida on ilmselt mõnevõrra nõrgestanud ettevõtte mitmed avalikuks tulnud probleemid. Kui vaadata HKScani käivet ja Baltikumi äri tervikuna, siis usun, et leidub võimalus need ettevõtted kasumlikuks pöörata, mis on ainus jätkusuutlik võimalus.“

Lähiajal Silver Kauri kinnitusel ettevõtetes suuremaid juhtimise- ja personalimuutusi ette ei võeta, kuid ümberkorraldusi kindlasti tuleb. Samuti ei ole täna veel otsustatud Rannarootsi lihatööstuse saatus, mille võõrandamist konkurentsiamet HKScani tehingu kinnitamise kõrval klauslina nõudis. „Kõigist muudatustest anname töötajatele aegsasti teada, kuid peaeesmärk on loomulikult koos edukalt edasi minna.“

Pikemas plaanis on Silver Kauri sõnul eesmärk kasvatada Maagi toodangu osakaalu eksportturgudel mitte üksnes liha sektoris, vaid tõusta regiooni juhtivaks toidutootjaks. „Konkurents selles äris on loomulikult tihe – konkureerime sisuliselt miljardiliste käivetega ettevõtetega, millele ükski Eesti tootja täna ligilähedalegi ei küüni. Mind kui juhti paelub selline perspektiiv ja väljakutse väga. Võimalused on uuel tööl suured, püüan olla nende vääriline,“ märkis Silver Kaur.

HKScan Baltikumi ettevõtete ostmiseks Eestis, Lätis ja Leedus sõlmis Maag grupp investeerimislaenu lepingu Swedbankiga. „Tegu on märgilise tehinguga, kus Eestis on moodustumas üks suurimaid kodumaisel kapitalil põhinevaid tööstuskontserne. Meil on hea meel aidata kaasa Maag Grupi arengule ja plaanidele muuta kontserni efektiivsemaks ja konkurentsivõimelisemaks,“ sõnas Swedbanki ettevõtete panganduse juht Eero Treumann.

HKScani Baltimaade endise juhi Markus Kirsbergi juhatuse liikme leping lõppes 31. augustil ning ta uue ettevõtte ridades ei jätka. Kirsberg asus HKScani Baltimaade äride etteotsa majanduslikult turbulentsel ajal ning Silver Kauri kinnitusel on tal suuresti just tänu Markuse tugevale meeskonnajuhtimise oskusele tugevam stardipositsioon uue ettevõtte ülesehitamiseks.

HKScani tütarettevõtete ülejäänud juhtkond jätkab oma tegevust uues ettevõttes ning juhatusse lisandub Sven Sooman, kes asub ühtlasi Maag Food OÜ kommertsdirektori ametikohale.

Maag Food OÜ juhatuse esimees Silver Kaur on varasemalt töötanud muuhulgas AS Ösel Foods müügidirektori ja juhatuse liikmena (2003 a.), AS Nordic Foods müügidirektori ja nõukogu liikmena (2004 – 2006 a.), AS Premia Tallinna Külmhoone müügidirektorina (2006 – 2009 a.) ja juhatuse liikmena (2006 – 2015 a.), AS Rannarootsi Lihatööstus juhatuse liikme ja tegevuhina (2015 – 2022 a.), AS Maag Grupp juhatuse liikme ja tegevjuhina (2016 – 2022 a.). Silver Kaur on lõpetanud Eesti Mereakadeemia 1997. aastal.

Maag Food OÜ on 100% Eesti omanikele kuuluv lihatootmise, -töötlemise ja turundamisega tegelev ettevõte, mis opereerib Rakvere lihakombinaadi, Talleggi, Rannarootsi lihatööstuse, Rigas Miesnieksi, Klaipedos Maistase ja Rannamõisa kaubamärgi tööd. Ettevõtte tootmisüksused asuvad Eestis Rakveres, Tabasalus ja Kirimäel ning Lätis Jelgavas. Ettevõte kuulub Eesti suurima toidutootja Maagi kontserni, mis haldab lisaks ASi Tere, AS Farmi Piimatööstuse, Mest Food OÜ, Nigula Piim OÜ, Pouttu OY, Avalon Foodsi, Nordic Milk OÜ, ASi Meieri Transport ja Deary OÜ tegevust. Maag grupi all tegutsevates ettevõtetes töötab kokku ca 2500 inimest.