Reedel lisati PepsiCo nii-öelda sõjasponsorite nimekirja, kuhu kuuluvad ettevõtted, kes toetavad endiselt Venemaa sõjamajandust. Lennufirma SAS otsustas samal päeval eemaldada PepsiCo tooted lennujaama ootesaalidest.

Väidetavalt on PepsiCol Venemaal 19 tehast ning umbes 20 000 töötajat. Ettevõte annab tööd ligi 40 000 põllumajandustöötajale.

2022. aasta märtsis teatas ettevõte, et lõpetab tootmise ja reklaami Venemaal agressiooni tõttu. Siiski jätkas ettevõte aga 2022. aasta augustis 7up ja Mirinda karastusjookide tootmist Venemaal uute nimede Evervess ja Frustyle all. Märtsis alustas ettevõte ka Pepsi tootmist uute nimede Evervess ja Favorite all. Lisaks on PepsiCo töötanud Venemaal välja uue karastusjoogi nimega Gift.

PepsiCo tooteid on leitud ka Venemaa sõdurite toidupakkidest. Väidetavalt on ettevõttel Venemaal 580 vaba töökohta.

PepsiCo neljakordistas eelmisel aastal oma kasumit Venemaal. Ettevõtte käive kasvas 16%, 1,8 miljardilt dollarilt 2,1 miljardile dollarile. Samal ajal suurenes Venemaa tegevuse osakaal kontserni käibes neljalt protsendilt viiele protsendile.

Nimekirja kuuluvad veel mitmed teisedki suurettevõtted, näiteks Unilever ja Mondelez, kes teenisid eelmisel aastal Venemaal suurt kasumit. Ka Bacardi jätkab endiselt tegevust Venemaal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid