Statistikaameti juhtivanalüütiku Helle Bunderi sõnul vähenes juulis tööstustoodangu maht pea kõigis töötleva tööstuse harudes. „Suurema osatähtsusega tegevusaladest kasvas ainult põlevkiviõli (21,2%) tootmine ning masinate ja seadmete remondi ja paigalduse (48,5%) tegevusala,“ selgitas Bunder. Olulisematest tegevusaladest vähenes puidu töötlemine (12,5%) ning metalltoodete (3,9%), elektroonikaseadmete (7,0%) ja toiduainete tootmine (8,4%).

Võrreldes 2022. aasta juuliga kahanes töötlevas tööstuses tööstustoodangu müük kalendaarselt korrigeeritud andmetel jooksevhindades 7,7%. Toodangu müük siseturule langes 6,7% ning müük ekspordiks 8,3%.

Töötleva tööstuse toodangust 65,2% müüdi välisturule.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel vähenesid juuli toodangu mahud võrreldes juuniga tööstuses kokku 3,7%, kuid töötlevas tööstuses jäid samale tasemele, kasvades vaid 0,1%.

Energeetikavaldkonnas vähenes elektri tootmine koguseliselt (MWh) võrreldes 2022. aasta juuliga 48,9% ja soojuse tootmine 4,4%.

Tööstus on suurim majandussektor ja majanduskasvu oluline vedaja. Tööstustoodangu indeks hõlmab kolme valdkonna ehk mäetööstuse, energeetika ja töötleva tööstuse majandusnäitajaid. Tööstustoodangu indeksi koostamiseks kogub ja analüüsib statistikaamet andmeid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel, et saada aru, kuidas läheb Eesti majandusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid