„Tallinna korterite keskmine ruutmeetri hind on aastases vaates kõikunud paarisaja euro ulatuses üles või allapoole 3000 euro piirist, ning see tundubki olevat tänase turu valulävi,“ kommenteeris 1Partner Kinnisvara juht Martin Vahter värsket statistikat lisades, et mediaanhind langes augustis 2804 eurole, mis on 3,6% võrra madalam kui juulis.

„Varasematel kuudel on hinda aidanud hoida aasta või enamgi tagasi sõlmitud broneerimislepingud neisse uusarendustesse, mis selle aasta numbri sees on vaikselt valmis saanud ja lõpliku tehinguni vormistamiseni jõudnud,“ selgitas 1Partneri juht ning lisas, et viimastel kuudel on tehingute koguarvus üha suurem roll olnud järelturu korteritel. „Eks nii-öelda teise ringi korterites on keskmine hind madalam ja see on ka keskmist hinda vaikselt allapoole tirinud,“ lisas Vahter.

Tallinnas müüdi lõppenud kuul 670 korterit, neist kalleim 782 700 euroga. Kokku tehti kinnisvaraga 840 ostu-müügitehingut, mis on 1,3% võrra vähem kui juulis ja ligi 23% vähem kui aasta varem samal ajal. Tallinna kinnisvara ostu-müügitehingute koguväärtus oli augustis ligikaudu 122 miljonit eurot.

„Augusti puhul oli näha, et kuu lõpp muutus aktiivsemaks. Kinnisvaraturg liigub üsna samas rütmis kooliaastaga ja nii võib september tulla üsna tegus. Fakt on see, et nii mitmekülgset valikut ei ole Tallinna korteriturul ammu olnud ja kauaks seda pigem ka ei jätku,“ kommenteeris Martin Vahter.