Euroopa ühe suurima turukapitalisatsiooniga ettevõtel Novo Nordiskil, kelle rasvumisvastast ravimit ei suudeta nõudlusele piisavas koguses toota, on suur mõju Skandinaavia riikide majandusele.

Danske Banki peaökonomist sõnul Novo Nordiski niiöelda võrrandist välja võttes ei oleks eelmainitud SKT kasvu toimunud. Ta lisab, et kui kogu maailm on hetkel mõneti rahunemisfaasis, siis Taanis seda ei näe, kuna justnimelt Novo Nordisk tõmbab nende majandusnumbrid üles

Ravimiettevõtte lipulaevaks on peamiselt kaks toodet: sotsiaalmeedias populaarsust kogunud diabeedivastane ravim Ozempic ja rasvumisvastane ravim Wegovy. Kuu alguses esitas ettevõte teise kvartali aruande, kus oli kirjas, et ettevõte kasum pärast makse oli 19,4 miljardit Taani krooni.

Rääkides laiemalt tootmisest, siis Nykredit panga peaökonomisti Palle Sørenseni sõnul on see 40% kõrgemal pandeemiaeelsest tasemest. „Euroalal ja Ameerika Ühendriikidega võrreldes oleme samal tasemel kui enne pandeemiat,“ märgib ta, öeldes, et pandeemiajärgne taastumine on olnud tugev.

Novo Nordisk, kes on üks liidreid insuliini tootmises, näitas aasta esimeses pooles kasvu 157%. Väga head tulemused on sundinud ettevõtet parandama enda finantsplaani ja prognoose. 2022. aastal toimunud müügi 23,7 miljardi euro eest peaksid tänavu tõusma 30%.

Ettevõtte turukapitalisatsioon on hetkel üle 400 miljardi euro. 1. septembrist alates edestas ettevõte enda turukapitalisatsiooni poolest luksuskaupade hiidu LVMH-d, kujunedes Euroopa suurimaks ettevõtteks. LVMH oli varem seda positsiooni hoidnud enam kui kaks ja pool aastat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid