Eleringi läbi viidud taastuvelektri tootmise vähempakkumisele laekus pakkumisi 1070 gigavatt-tunni taastuvenergia tootmiseks. Kui eelmisel suvel toimunud vähempakkumisel esitas oma pakkumise 29 tootjat, siis tänavu laekus vaid 10 pakkumist seitsmelt ettevõttelt. Suur erinevus oli ka pakutavates tootmisressurssides. Eelmisel vähempakkumisel oli tegemist peamiselt päikeseenergiaga. Seekordse pakkumise tingimustes oli sees nõue, et vähemalt 50% elektrist peab olema toodetud aasta esimeses ja neljandas kvartalis. See andis pakkumistes ülekaalu tuuleenergiale. Pakutud energiast on tootjatel kavas toota 893 gigavatt-tundi tuulest ja 177 gigavatt-tundi päikesest.

Elering annab teada, et pakkumiste hinnavahemik on 21,89 kuni 44,9 eurot megavatt-tunni kohta. Kui kõik laekunud pakkumised vastavad vähempakkumise tingimustele, osutuksid edukaks kõik pakkumised, mille pakutud hind on 39,8 eurot megavatt-tunni kohta või väiksem.

Tegemist on esialgsete andmetega. Pakkumiste avamisele järgneb pakkumiste kontroll ja kvalifitseerimine, et teha kindlaks, kas kõik pakutud taastuvenergia tootmise projektid vastavad nõuetele. Tulemused kinnitab valitsus eeldatavalt 70 päeva jooksul, määrates edukatele pakkujatele toetuse pakutud tootmismahule.

Pakutud hind on garanteeritud müügitulu tunnis, millest toetuse maksmisel arvestatakse maha vastava tunni börsihind. Maksimaalne toetus on vähempakkumise tingimuste kohaselt 20 eurot megavatt-tunni kohta.

Vähempakkumise eesmärk on saada turule 650 gigavatt-tunni ulatuse taastuvelektrit. Tootmisega tuleb edukatel pakkujatel alustada hiljemalt 1. juulil 2027.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid