Põhinimekirja suurimateks tõusjateks olid kalatööstus PRFoods (+1,32%), Coop Pank (+0,8%) ning ehitusfirma Nordecon (+0,63%). Enim langesid Arco Vara (-1,45%), Silvano Fashion Group (-1,06%) ja EfTEN Real Estate Fund (-0,51%).

Vilniuse börsil kaubeldi täna aga tavapärasest enam Telia Lietuva aktsiaga (121 506 euro ulatuses). Telekomifirma aktsia langes 2,33%.

Mis veel toimus?

  • Coop Pank teatas täna, et eile lõppes panga esimese taseme täiendavate omavahendite hulka (AT1) kuuluvate võlakirjade suunatud pakkumine. Investorid märkisid võlakirju mahus 15,8 miljonit eurot. Seega märgiti emissiooni maht ligi kahekordselt üle. Kuna emissiooni esialgne maht 8 miljonit eurot märgiti üle, kasutas Coop Pank oma õigust suurendada emissiooni mahtu 12 miljoni euroni. Coop Panga juhatus kinnitas AT1 võlakirjade suunatud emissiooni jaotuse, mille kohaselt jaotatakse kokku 52 investorile 120 võlakirja, nimiväärtusega 100 000 eurot. Võlakirjade intress on 12% aastas.

  • Mais kukkus kokku Enefit Greeni tuulikutorn Akmene tuulepargis Leedus. Energiafirma avaldas eile õhtul, et selgus kokkuvarisemise põhjus: vigane andur edastas tuuliku kontrollerile ebaõiget teavet, mis põhjustas tuulikutorni konstruktsioonile liigse koormuse ning sellega tuuliku kokkuvarisemise. Rikkemehhanismi tuvastamise järgselt on General Electric tuvastanud ning rakendab täiendavaid kaitsemeetmeid, et vältida selle konkreetse või sarnase juhtumi kordumist tulevikus.

Euroopas täna börsidel suurt liikumist täheldada pole. Prantsuse indeks CAC 40 on 0,3% ja Briti indeks FTSE 100 0,1% plussis. Nii sakslaste DAX kui ka Põhjamaade indeks OMX Nordic 40 on täna 0,1% miinuses.

USA-s on kauplemispäev alanud kergelt rohelises. Dow Jones on esimese veerandtunni järel tõusnud 0,1%, S&P 500 0,2% ja Nasdaq Composite 0,4%. Kui kahel eelneval kauplemispäeval oli Apple'i aktsia 6,4% miinuses, siis täna on õunafirma aktsia päeva alustanud 1,4% plussiga.