Estancado OÜ, mis valmistas kiireid ning odavaid maju, tegi veel aasta eest kvartalis üle kolme miljoni euro ulatuvaid käibeid. Kuigi firma pidi kohtus maadlema tuntud konkurendiga „patentide“ pärast, käis äri edasi vilkalt. Sel suvel kuivasid aga rahakraanid järjest kokku ning paari nädala eest kuulutati välja ettevõtte pankrot.

Käesoleva poolaasta käive jäi firmal aga vaid veerand miljoni euro ringi. Nii anti peale jaanipäeva sisse pankrotiavaldus ning augusti viimastel päevadel kuulutati pankrot ka Harju maakohtus välja.

Paraku ei ole Estancado – varasema nimega Hilandero OÜ – ainus raskustes ettevõte. Selle sõsarfirma on Hilandero Houses OÜ, mis valmistab samuti Põhjamaade turule puitelementidest maju. Nende tootmine asub Keilas ning haarab Estancadost oluliselt suuremaid mahte.

Nimelt tegi Hilandero Houses 2021. aastal suisa 17 miljoni eurose käibe. Selle tuules mitmeordseks paisunud meeskonda on aga sel suvel taas hoolega kärbitud ning augustis võeti raskustesse sattunud firma päästmiseks vastu saneerimiskava.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid