Aasta kaheksa esimese kuuga on pank teeninud kokku 27,2 miljonit eurot puhaskasumit, mida on 127% rohkem kui aasta tagasi samal perioodil.

Panga klientide hoiuste maht kahanes augustis 54 miljoni euro võrra ulatudes kuu lõpu seisuga 1,72 miljardi euroni. Äriklientide hoiused kahanesid 56 miljonit ja eraklientide hoiused kasvasid 1 miljonit eurot. Rahvusvahelistelt platvormidelt kaasatud hoiuste maht kasvas 0,4 miljoni euro võrra. Aastaga on panga hoiuste maht kasvanud 34%.

„Coop Panga laenuportfell kasvas augustis mõõdukas tempos. Laenuportfelli kvaliteet püsib endiselt hea, mis kinnitab, et Eesti majapidamised ja ettevõtted on muutunud intressikeskkonnaga hästi kohanenud,“ räägib Coop Panga finantsjuht Paavo Truu.

Truu tõdeb, et pank on tänavu pakkunud häid hoiustamise tingimusi ning see ei ole klientidel märkamata jäänud. Seetõttu on viimase kolme kuuga meie hoiuste portfell kasvanud 146 miljoni euro võrra ja panga likviidsusnäitajad on tugevad. „Sellest tulenevalt oli meil võimalik augustis osa tähtajaliste hoiuste pikendamisest loobuda ning hoiuste kogumaht kahanes,“ selgitab ta hoiuste languse tagamaad.

Ärimahtude jätkuv kasv ning laenuportfelli püsivalt hea kvaliteet päädis augustis Coop Panga jaoks kuukasumiga 4,1 miljonit eurot. Coop Panga omakapitali tootlus oli augustis 27,9% ja kulu-tulu suhe 39%.“

Panga klientide arv kasvas augustis 2600 võrra ja aktiivselt arveldavate klientide arv kahanes 2500 võrra. Kuu lõpuks ulatus klientide arv 172 400-ni ja aktiivselt arveldavate klientide arv 74 900-ni. Aastaga on kliendibaas kasvanud 27%.

Coop Panga laenuportfell kasvas augustis 9 miljoni euro võrra ja jõudis kuu lõpu seisuga 1,49 miljardi euroni. Ärilaenude portfell kasvas 6 miljonit eurot, kodulaenude portfell 4 miljonit eurot, liisingu portfell kahanes 1 miljonit eurot ja tarbimisfinantseerimise portfell püsis augustis võrreldes juuliga samal tasemel. Aastaga on panga laenuportfell kasvanud 26%.

Võrreldes möödunud aasta kaheksa esimese kuuga on käesoleval aastal sama ajaga panga netotulud kasvanud 72% ja tegevuskulud 28%.