Konkursi eesmärk oli leida parim kaasaegne lahendus, mis sobiks Fahle Parki üldise kontseptsiooniga ja millest saaks väärikas maamärk ühes linna tähtsaimas sõlmpunktis. Arhitektuurikonkursile laekus 12 tööd, millest auhinna pälvis 4 indeekavandit. Linnarahvas saab töödega tutvuda 11.09.2023 kp avatud näitusel Fahle Parki Galeriitänaval, kus on eksponeeritud kõik konkursil osalenud ideekavandid.

Žürii otsustas esimese ja teise koha preemia jagada arhitektuuribüroo LUMIA ja KINO Maatikuarhitektid töö „PORTAAL“ ning Studio TÄNA ja Apex Arhitektuuribüroo töö „JENGA“ ideekavandite vahel. Kolmanda koha preemia määras žürii Arhitektuuribüroo Korrus ideekavandile „FAHLE VISION“ ning eripreemia DAGOpen ideekavanditele „ELEVAATOR“. Žürii on teinud ettepaneku mõlemale esikoha ideekavandi autoritele töö täiendamiseks ja Fausto Capital on huvitatud projekteerimistööde lepingu sõlmimisest peale täienduste sisseviimist.

Arhitektuuribüroo LUMIA ja KINO Maatikuarhitektid töö „PORTAAL“

„Kuna kavandatav hoone hakkab olema Tallinna „väravaks“ ühest tähtsaimast suunast saabujatele otsisime kõrgetasemelist ja silmapaistvat lahendust, millest saaks väärikas maamärk linna ühes tähtsaimas sõlmpunktis. Teiste lähteülesannete kõrval toonitaksin hoone sobivust kogu Fahle Parki kvartali omapäraga, mis seisneb ajaloolise miljöö ühendamises kaasaegse arhitektuuriga ning rohealade ja jätkusuutlikkuse väärtustamises,“ rääkis Fausto Capitali projekteerimisvaldkonna juht Priidu Lokk.

Žürii esimehe arhitekt Ignar Fjuki sõnul kindlat esikoha pretendenti konkursil kohe välja ei joonistunud. „Ometi oli tegemist õnnestunud konkurssiga. See oli väga keeruline ülesanne arhitektidele, kuna eeldati originaalasust, maamärgilisust, aga ka sobivust küllaltki pretensioonikasse asukohta, mida olulisel määral mõjutab lähedal asuv viadukt,“ ütles Fjuk.

LUMIA ja KINO Maastikuarhitektid töö „PORTAAL“ suurimaks plussis on hoone pilku püüdev ja meeldejääv arhitektuur. Hoone sobib Fahle kvartali ajaloolisse industriaalsesse keskkonda ja liiklusmagistraali vahetusse lähedusse.

Studio TÄNA ja Apex Arhitektuuribüroo töö „JENGA“ pakub samuti ajatut disaini, olles seejuures pilku püüdev ja piisavalt eriline, et olla vääriline hoone Tallinna väravasse. „JENGA“ pakub eriti efektseid ja dünaamilisi vaateid Fahle Parki poolt. Linna sisenedes jätab mõnevõrra lihtsama ja massiivse tahuka mulje. Hoone viimaste korruste pealeehitus seondub visuaalselt kvartali senise dominantehituse Fahle majaga. Asendiplaaniliselt on efektne uue pargiala kavandamine, mis on hea lõpetus Lastekodu tänavale. Kvartali poolt vaadates on tegu silmapaistva tööga.

Kolmanda koha pälvinud Arhitektuuribüroo Korrus töö „FAHLE VISON“ pidas žürii kõige julgemaks ja silmatorkavamaks.

Tööd pälvisid rahalise preemia. Esimene ja teine koht jagatud „PORTAAL“ ja „JENGA“ – preemia suurus 20 000 eurot (mõlemale ideekavandile eraldi). Kolmas koht „FAHLE VISION“ – preemia suurus 7 500 eurot. Eripreemia „ELEVAATOR“ - preemia suurus 5 000 eurot.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid