Aasta tagasi sõnas Rimi, et liiguvad suurte energiakulude tõttu osade kaupluste lahtiolekuaegade lühendamise poole.

„Jälgime hooaegade vahetustel oma klientide arvu ja käitumist ning meil on tõesti plaanis ka sellel sügis-talvisel perioodil osade kaupluste lahtiolekuaegu praegusest lühendada,“ ütles Rimi Eesti formaadijuht Jelena Litvinovitš.

Rimil on kauplusi, mille müügid on seotud nii sise- kui välisturismiga. Suvisel perioodil on nende kaupluste pikem lahtiolekuaeg põhjendatud, talvel selleks nii suurt vajadust ei ole. „Just selliste kaupluste lahtiolekuaeg on alates oktoobri algusest kuni märtsi lõpuni sõltuvalt kauplusest 1-2 tundi lühem,“ lisas Litvinovitš. Täpsem kaupluste nimekiri on peagi leitav Rimi kodulehelt.

Selver muutis 1. septembril kaupluste lahtiolekuajad tagasi nii-öelda tavarežiimi. Selveri turundusjuht sõnas, et 1. maist kuni 31. augustini olid mitmed kauplused nii-öelda suveajas. Ta lisas, et 73 kauplusest muutus avamis- ja/või sulgemisaeg umbes kolmandikul. Muutused olid ühe tunni võrra, nt kella 22 pealt kella 23-le või kella 8 pealt kella 9-le. „See, millistel kauplustel avamis- või sulgemisaeg suveks muutub, sõltub nende varahommikusest ja hilisõhtusest külastatavusest ning seda otsustatakse müügianalüüsi põhjal,“ lisas Samel.

Prismal pole plaanis lühendada lahtiolekuaegu. „Oleme saanud klientidelt palju positiivset tagasisidet oma teistest pikematele lahtiolekuaegadele ja võimalusele käia poes oste tegemas hajutatult, mugavalt ja eri aegadel,“ ütles ettevõtte kommunikatsioonijuht Kristiina Tamberg.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid