„Inglismaa Keskpanga püüdlused ohjeldada inflatsiooni on tabanud üürisektorit raskemini kui mis tahes muud eluasemeturu osa,“ ütles Hamptons'i uuringute juht Aneisha Beveridge. „Eeldatavasti jätkub üürihindade tõus lähiaastatel.“

Ühendkuningriigi kodumajapidamised seisavad silmitsi kulusurvega, mille on põhjustanud inflatsioon. Euroopa Keskpank on tõstnud intressimäärasid 14 korda, et peatada hinnatõusu. Hüpoteeklaenukulude mõju on viinud esmakordse ostja müügi languseni, jättes tulevased koduomanikud üha kallimatesse üürilepingutesse kinni.

Hamptons'i andmetel tõuseb Suurbritannias äsja üüritud kinnisvara keskmine üür 2023. aasta jooksul 8%, enne kui 2026. aasta lõpuks tõuseb veel 17%. Üha enam üürileandjaid loobub tähtajalistest laenudest ja läheb üle kallimatele pakkumistele. Juulikuus oli kogu Suurbritannias 43% vähem üüritavaid elamispindu võrreldes 2019. aasta sama kuuga. See annab üürileandjatele rohkem võimalusi kõrgemate üürihindade pakkumiseks, kuna üürnike kaotamise risk on väiksem.

Londoni üürihinnad kasvavad järgmise kahe aasta jooksul tõenäoliselt veelgi kiiremini, kuna linnas on rohkem üürileandjaid, kes tuginevad üha kallimale rahastamisele. Samuti on pealinn üürileandjate jaoks riigi madalaima tootlusega piirkond.

Hamptons prognoosib, et selle aasta lõpuks langevad kinnisvarahinnad inflatsiooniga korrigeerituna 7,4%, enne kui langus jätkub igal aastal kuni 2025. aastani. See on võrreldav 2008. aasta 16,5%-lise langusega. Prognoosi kohaselt tõusevad nominaalväärtused 2026. aasta lõpuks 5,5%, kuid kasv ei taastu enne 2025. aastat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid