Kodulaen kinnisvara tagatisel on paindlik

Kodulaen võetakse enamasti kodu ostmiseks või remondiks. Kinnisvara tagatisel kodulaen väljastatakse pärast hüpoteegi seadmist tagatisvarale, milleks võib olla ostetav või remonditav korter, aga ka muu kinnisvara – teine korter, maja, suvila, hoonestamata krunt, maatükk või metsamaa.

Hüpoteeklaenu kodulaen on paindlik, võimaldades soetada kõike, mida kodu värskendamiseks on vaja. Kodulaenu summa sisse võib arvestada lisaks kodu soetamise hinnale ka remondi ja sisustamise kulud, näiteks viimistlusmaterjalid, köögimööbli, kodutehnika, pehme mööbli ja muu vajaliku kuni garderoobini välja.

Tänu neile paindlikele tingimustele sobib Hüpoteeklaenu kodulaen ka noore pere päris esimese kodu soetamiseks ja sisseseadmiseks, sest kõik vajalikud väljaminekud saab katta ühe kinnisvaralaenu abiga.

Kinnisvara tagatisel laenu tasub võtta suuremas summas ja pikemaks ajaks

Otsides head lahendust, kuidas kodu ostu või remonti finantseerida, tasub meeles pidada, et soodsaim kodulaen on see, mida saab võtta kinnisvara tagatisel.

Esiteks võimaldab kinnisvara tagatisel kodulaen taotleda suuremat laenusummat. Näiteks Hüpoteeklaenu puhul on kodulaenu maksimaalne summa kuni 500 000 eurot.

Teiseks võimaldab kinnisvaralaen tagasimaksed hajutada pikemale perioodile, mis Hüpoteeklaenu puhul on kuni 20 aastat. Pikem periood tähendab koheselt väiksemaid igakuiseid laenu tagasimakseid ja see on oluline argument laenuvõtjale, et mitte võtta endale liiga suurt igakuist kohustust.

Kolmandaks on kinnisvara tagatisel kodulaenu tingimused pea alati soodsamad kui tagatiseta väikelaenudel.

Kõik need plussid aitavad suure laenusumma ja laenu tagasimaksmise paremini oma igakuisesse eelarvesse planeerida.

Soovides uut eluaset osta veel enne, kui oled vanast kodust välja kolinud, on võimalik taotleda koduvahetuslaenu. Koduvahetuslaenu tähtajaks on kuni 12 kuud, mille jooksul saad rahulikult uude koju kolida, et seejärel vana kinnisvara müüa ja laen tagastada.

Refinantseerimine kinnisvara tagatisel

Oled juba võtnud väikelaenu kodu remondiks, ent vajad raha juurde, et remonditööd lõpuni teha? Kodu remont võib kergelt esialgse eelarve lõhki ajada, seda eriti siis, kui on vaja soetada ehitusmaterjale, kütte- ja ventilatsiooniseadmeid või kodutehnikat. Selle asemel et võtta järgmine väikelaen, on võimalik oma varasemad laenud kinnisvara toel refinantseerida.

Laenu refinantseerimine tähendab, et laen või ka mitu varem võetud laenu vormistatakse ümber üheks kinnisvara tagatisel laenuks teise laenuandja juures. Nii saab pikendada ka laenutähtaega ja oluliselt vähendada igakuiseid laenude ning liisingute tagasimakseid.

Laen maa tagatisel

Paljud ei tea, et kinnisvara tagatisel kodulaenu on võimalik võtta ka maa tagatisel. Maatükki saab tagatisena kasutada ka mõne teise kinnisvara ostmisel. Kui korteri või maja puhul antakse laenu kuni 75% kinnisvara väärtusest, siis ehitusõigusega elamukrundi puhul saab laenu taotleda maksimaalselt kuni 60% ja muu maa puhul kuni 50% väärtusest.

Kuidas leida sobiv kodulaen kinnisvara tagatisel?

Arvestades seda, et kodu ost ja remont ei ole odav lõbu, tasub kaaluda just laenu kinnisvara tagatisel, mille taotlemine on lihtne ja mille saamiseks ei pea ise eelnevaid väljaminekuid tegema.

Hüpoteeklaenu kodulaenu võtmiseks tuleb esitada taotlus interneti teel ja edastada pildid tagatiseks pakutavast kinnisvarast. Kinnisvara hindab Hüpoteeklaen ise, see on kliendile tasuta.

Kui on soov võtta kodulaen kinnisvara tagatisel koos kaastaotlejaga, tuleb lisada taotlusse mõlema isiku andmed. Küsimuste tekkimisel saab võtta ühendust laenuspetsialistiga, et kõik vajalikud detailid täpsustada.

Hüpoteeklaen on kiire ja personaalne

Hüpoteeklaenuga sujub sinu kodu ost või remont ladusalt ning laenuotsust ei pea kaua ootama. Hüpoteeklaen teeb sulle kodulaenu pakkumise ühe tööpäevaga. Kui tingimused sobivad, allkirjastame notariaalse lepingu. Laenuraha saad kasutama hakata juba 2–3 tööpäeva pärast lepingu sõlmimist.

Soovid rohkem infot?

Kui sul tekkis küsimusi kodulaenu teemal, helista julgelt Hüpoteeklaenu tasuta lühinumbril 1203 või täida ära kontaktivorm. Meie laenukonsultandid on valmis sind aitama, et leida just sulle sobiv kodulaen kinnisvara tagatisel.

Finantsteenust pakub Hüpoteeklaen AS.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga hypoteeklaen.ee või tasuta lühinumbril 1203.

Krediidi kulukuse määr on 13,55% aastas järgmistel näidistingimustel: laenusumma 10 000 €; tagasimaksete arv 84, intressimäär 7,9% + 6 kuu EURIBOR aastas, lepingutasu 300 €, laenu tagasimaksete summa 14 733,26 € ja laenu kogusumma 15 033,26 €. Laen tagatakse hüpoteegiga kinnisvarale ja laenu võtmisel tuleb sõlmida tagatisvara kindlustusleping.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid