Venemaa majandusarengu ministeerium tõstis selle aasta inflatsiooniprognoosi 5,3 protsendilt 7,5 protsendile, teatas kolmapäeval riiklik uudisteagentuur TASS.

Ministeerium ei ole aga inflatsioonitõusu põhjendanud. Venemaa inflatsioonimäära prognoositav tõus tuli vaid mõned tunnid pärast seda, kui Putin andis oma hinnangu riigi majandusele idapoolses Venemaa linnas Vladivostokis toimuval majandusfoorumil.

Putin tunnistas teisipäevases kõnes, et Venemaa kõrge inflatsioonimäär tekitab riigi majandusele raskusi, lisades, et ettevõtetel on „praktiliselt võimatu“ äriplaane teha. Venemaa inflatsioon kiirenes augustis aasta võrdluses 5,15%, mis ületab tublisti keskpanga aastase 4 protsendilise inflatsioonieesmärgi.

Venemaa majandust on mõjutanud sanktsioonid ning tarbijad on vähendanud igapäevaste vajaduste tarbimist.

Sellegipoolest püüdis Putin näidata riigi majanduse head seisu ja kiitis Venemaa keskpanku, kes tõstisid augustis toimunud erakorralisel istungil intressimäärasid 350 baaspunkti võrra 12%-ni, et toetada nõrka rubla.

Venemaa keskpank reageeris „õigesti“ ja „õigeaegselt“ rubla langusele, ütles Putin. Vene valuuta jõudus augustis 16 kuu madalaimale tasemele, rubla langus muudab Venemaa jaoks impordi kallimaks. Praegu kaupleb rubla 96 dollari eest.

Reutersi analüütikud ootavad suures osas, et Venemaa keskpank tõstab hiljem sel nädalal uuesti intressimäärasid, et toetada rubla ja ohjeldada inflatsiooni.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid