Pindi Kinnisvara põhja ja ida regiooni juht Kristen Oliver Rattasepp ütleb, et kuni eelmise aastani peeti Tallinna ja Tartu üürikorterite soetamist hoolimata madalast tootlusest üheks kõige riskivabamaks investeerimistegevuseks. „Kui raha hind hakkas tõusma, selgus, et riskivabadusest oli asi kaugel, sest kui vara oli soetatud suures osas laenuga, siis hakkasid viimastel aastatel üsna soolase hinnaga ostetud korterite laenumaksed üüritulu ületama,“ selgitab ta.

„Nüüdseks on varem ära põlatud väiksemate keskuste korterid üüriinvestorite silmis hoopis suurema väärtusega, kuna nende tootlused on suuremad ja investeeringud toodavad kõrge euribori taustal ikka kasumit,“ sõnab ta.

„Tõsi on, et väikelinnade demograafiline risk on suurem ja seetõttu varade likviidsus väiksem, kuid maakonna- ja muud väiksemad majanduskeskused ei kao kaardilt kuskile ning lisaks on seal pakkumisi väga vähe, mis muudabki neisse investeerimise praegusel majandusfoonil atraktiivseks,“ räägib Rattasepp.

„Me ei räägi kümnest investorist, kes igaüks ostab ühe korteri. Me räägime suurest investorite grupist, kellest igaüks võtab kolme, viie või kümne korteriga positsiooni ning lähiajal hakkavad need tehingud ka statistiliselt tooni andma,“ lisab ta.