Sanktsioonide nimekirja on lisatud kokku ligi sada füüsilist ja juriidilist isikut. USA välisministeerium on lisaks kehtestanud viisapiirangud enam kui 70 Venemaa kodaniku suhtes.

„Sanktsioonid keskenduvad isikutele, kes toetavad Venemaa jõhkrat sõda Ukraina vastu või saavad sellest kasu,“ teatas rahandusministeerium oma avalduses.

Sanktsioneeritud isikute hulgas on näiteks Vene tootja JSC Transmashholdingu president Andrei Bokarev, kellel on sidemed Venemaa kaitseministri Sergei Šoiguga. Nimekirja on lisatud ka Bokarevi abikaasa. Lisaks on sanktsioneeritud ka Bokarevi äripartner Iskandar Mahmudov, kes on asutanud JSC Ural Miningu and Metallurgical Company.

USA on kehtestanud isiklikud sanktsioonid ka Šoigu asetäitjale Aleksei Krivorutškole ja Sojuzi lennukimootorite ehitustehase peainsenerile.

Lisaks kehtivad piirangud ka mitmetele Venemaa sõjatööstuse ettevõtetele, näiteks rakettmootoreid tootvale aktsiaseltsile Sojuz ja Uljanovski padrunitehasele.

Sanktsioneeritud on ka autotootjad Avtovaz, Gaz ja Moskvitš. Finantssektorist on nimekirja lisatud AK Bars Bank ja Sinko Bank.

Sanktsioneeritud isikute nimekirjas on prantslane Gabriel Temin ja eestlane Catherine Esther Temin. Nende elukohaks on USA rahandusministeeriumi sanktsiooniosakonna OFAC järgi Soome. Teminid on omanikud Soomes registreeritud ettevõttes Siberica OY. Ettevõte on hankinud Venemaa klientidele suures koguses elektroonikat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid