Tallinna börsiindeks kerkis 1,02%, Vilniuse börs 0,18%, kuid Riia börs langes 0,29%.

Tallinna börsi põhinimekirjas on enim kerkinud Pro Kapital Grupp, Coop Pank, PRFoods ja Arco Vara. Miinuses on kolm aktsiat: EfTEN Real Estate Fund, Tallinna Vesi ja Ekspress Grupp. First North alternatiivbörsil ning lisanimekirjas on suurimad tõusjad Bercman Technologies, Modera ja Robus Group.

Kokku oli päevane kauplemiskäive Tallinna börsil ligi 109 000 eurot. Sellest suurema osa andsid LHV Group 343 000 euroga, Tallink Grupp 178 000 euroga ning Enefit Green 153 000 euroga.

Mis veel toimus?

  • Mis juhtub siis, kui osta kõikide Tallinna börsi ettevõtete aktsiaid ühekorraga? Pärast katsetuse esimesi kuid on aktsiate väärtus kahanenud ja neid müües saaks vastu vähem raha, nii umbes ühe jäätise jagu. Loe edasi siit.

  • Hirmu- ehk volatiilsusindeks VIX on tänaseks jõudnud 12,72 punktini, mis on madalaim alates 2020. aasta algusest. VIX peegeldab USA börsi oodatavat volatiilsust, võttes aluseks optsioonidega kauplemise. Mida madalam tase, seda väiksemat volatiilsust võib täheldada.

  • Swedbank leiab II kvartali börsiettevõtete analüüsis, et tulemused on äärmuseni polariseerunud. Loe kokkuvõtet siit.

Euroopa ja USA börsid

Euroopa börsid jätkasid eile alguse saanud tõusu. Laiapõhjaline Stoxx 600 indeks on tõusnud 0,60%, seevastu Skandinaavia aktsiaid koondav OMX Nordic 40 napilt allpool nullpiiri. Peale eilset ligi pooleprotsendist langust on euro dollari vastu kerkinud ligi 0,19%.

USA peamised aktsiaindeksid alustasid kauplemist langusega. S&P 500 on kukkunud ligi 0,60%, Dow Jones ligi 0,20% ning Nasdaqi koondindeks 0,95%. Kauplejad ootavad nüüd USA keskpanga intressiotsust, mis tuleb järgmisel nädalal.