Sangaste lossi alghind enampakkumisel on 2,6 miljonit eurot.

Enampakkumisele registreerimine algas täna, 18. septembril kl 14 ja kestab 31. oktoobril kella 14ni. Enampakkumine algab 31. oktoobril kl 15 ja lõppeb 7. novembril kl 14.

Sangaste loss asub Valga maakonnas Otepää vallas ning on mõisakompleksi tähelepanuväärseim ehitis. Esimest korda mainiti Sangaste algupärast nime Toyvel (Theal, rahvasuus Tõhala) 1272. aastal. Kohanimi Sangaste pärineb 1287. aastal rajatud mõisast (Sagnitz, Sangnic, Sangenitz jne). 16. sajandi alguses olevat Sangastes olnud Vana-Liivimaal Tartu piiskopi suveresidents.

Kuni 150 külalisega peod

19. sajandi lõpus valminud lossi peasissekäiku rõhutab väravatorn, mille all on kaarsambaile tuginev varikoda. Lossi maalilise silueti loovad eri kujuga tornid. Treppviilud, ärklid, fassaadi sisse- ja väljaulatuvad osad moodustavad vahelduva rikkalikult liigendatud hoone.

Esimesel korrusel on esindusruumid – gooti stiilis Rooma ehitise kujuga kõrge ballisaal, kaunis mauri stiilis Hispaania saal, inglise stiilis tammelaega jahisaal.

Teisel korrusel on osaliselt säilinud mööbliga endine raamatukogu ja Rukkituba – kunagine piljardisaal, kus nüüd on seintel väljapanek mõisahärra ja lossi ehitaja Friedrich Georg Magnus von Bergi elust ja rukki aretamisest. Läbi kolmanda korruse pääseb vaatetorni.

Sangaste lossis saab pidada kuni 150 külalisega pidusid. Lossihotellis on kasutusel 16 numbrituba. Kinnistu pindala on 16 229 m2 ja sihtotstarve 100% ärimaa.

Enampakkumine viiakse läbi elektrooniliselt ja müüdava varaga on võimalik enne ka tutvuda. Kuulutusega saab lähemalt tutvuda kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja oksjonikeskkonnas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid