„Need on peamised alustalad, millele oleme oma väärtuspakkumise rajanud. Prisma seilab kindlal kursil ja oskab hoida oma meeskonda turvaliselt,“ sõnas Prisma Peremarketi personalidirektor Maren Penu.

Julge välja öelda oma soovid

Koroonaaeg tõi tööellu uued standardid. Õnneks on pandeemia seljatatud, kuid töömaailmas pole vanasse reaalsusesse naastud. On näha, et inimesed on oma soovide väljendamises enesekindlamad kui kunagi varem. Töö peab sobituma tööle kandideerija ellu, mitte olema elu iseeneses. „Meil ei olegi ootust, et Prisma võrdub inimese jaoks kogu eluga. Meile on oluline tasakaalu pakkumine töötaja igapäevas. Kellegi jaoks võib see tähendada soovi töötada öösel, sest päeval tahetakse lastega koos olla. Teise jaoks võib see tähendada töötamist osakoormusega ja nädalavahetustel, kolmandale võimalust käia vahepeal ära välismaal ning naasta siis taas Prismasse. Oleme seda kõike näinud ja meile see sobib,“ kinnitas Penu.

Prismas töötamise eelis ongi paindlikkus. Töötatakse üldiselt kolmes päevases vahetuses ja ühes öises vahetuses, aga täpsed töötamise ajad ning kestus pannakse paika vastavalt kauba- ja kliendivoogudele ning töötaja võimalustele. Töötada võib nii tavapärasel täiskoormusel 40 tundi nädalas, poole kohaga või ka vähem. „Meil on töötajaid, kes aitavad meid mõni tund pärast kooli või näiteks ainult nädalavahetusel, kuna nii klapib just neile paremini. Töögraafiku koostamisel on arvestatud näiteks töötaja rahvatantsugrupi esinemise või töö kõrvalt laevakapteniks õppija tunniplaaniga,“ selgitas Prisma Peremarketi personaliosakonna arendusjuht Piret Lankots.

Killuke Skandinaaviat Eesti jaekaubanduses

Prisma kuulub S-gruppi, mis on Soome suurim kaubanduskontsern – Prismas lähtutakse skandinaavialikust juhtimisstiilist. „Meie kultuuri kandub see üle läbimõeldud tegutsemise ja suhtumisena, kus esmalt oleme kõik inimesed ja siis alles töötajad,“ selgitas Penu.

Ka 2023. aasta Kantar Emori tööandjate maine uuring näitab, et viis peamist ootust tööandjale on palk, stabiilne töökoht, tööandja hoolivus ja töötajate väärtustamine, avatud ja sõbralik töökeskkond ning stabiilsus. „Saavutuskultuuri taustal on üha enam inimesi, kes vajavad stabiilsust. Prismas on see pikalt olnud osa väärtuspakkumisest. Nii selles osas, et tegu on suure rahvusvahelise ettevõttega, mis peab vastu muutuvale majandusolukorrale, kui ka selgete töörutiinide ja töörahu tagamise osas,“ selgitas Penu.

Inimeste potentsiaali võimendamine

Instari tööootuste ja tööandja maine uuringu järgi on tänavu tudengite hinnangul kaks kõige olulisemat töökohavalikut mõjutavat tegurit organisatsioonipoolne töötajate võrdne ja aus kohtlemine, mida hinnati 50 teguri seast kõige olulisemaks.

„Mitmekesisus on meie töökollektiivi iseloomustamiseks väga sobiv sõna, kuna meie hulgas on nii noori kui ka vanemaid, nii naisi kui ka mehi, nii kogenud kui ka alles karjääri alustavaid inimesi. Prismas töötab inimesi üle kümnest riigist ja kultuurist ning oleme selle üle ääretult uhked,“ kinnitas Piret Lankots.

Prismasse kandideerimisel on kõik võrdselt teretulnud. Eesti inimõiguste keskus tunnustas Prismat märgisega „Austame erinevusi“ just seetõttu, et ettevõte järgib pidevalt, et nii Prismas töötavatel kui ka kandideerivatel inimestel oleksid võrdsed võimalused.

Praegu töötab Prisma Peremarketis pea 900 inimest, kellest paljud on olnud meil üle viie aasta. Tule ka prismalaseks, et saaksime üheskoos Eesti inimeste elu paremaks muuta! Tutvu tööpakkumistega siin!

Jaga
Kommentaarid