Tallinna börsi põhinimekirja käive oli ligi 861 tuhat eurot. Kogu Balti börsil suurima kauplemiskäibega väärtpaberi oli Enefit Green (222 297 eurot). Ka kõige enam tehinguid tehti Enefitiga (480 tehingut). Täna näitas teatavat tõusu Pro Kapital Groupi aktsia (+2,48%). Osalt võib olla põhjuseks emiteeritud võlakirjadega seotud teade, kus viidi sisse muudatus lunastamiskuupäeva kohta ja ka intressimuutmise osas.

Nimelt kehtib kuni 31. oktoobrini 2024 võlakirjadele intressimäär 8%, aga 2024. aasta 1 novembrist kohaldatakse intressimääraks 9%.

Börsiindeksitest näitas suurimat tõusu täna Riia (+0,77%). Natukene ka Tallinn (+0,01%). Vilnius näitas aga langust (-0,16%). Langejaid oli täna Tallinna börsil 12, tõusjaid aga 11.

Mis veel toimus?

  • Tänasel Lääne-Nigula vallavolikogu istungil võeti vastu Lääne-Nigula tuuleenergeetika eriplaneeringu esimene etapp, mis annab Enefit Greenile õiguse edasi minna Risti tuulepargi arendamisega. Loe lähemalt.

  • 2022. aasta suvel DHL Express Estoniaga pakivedude koostööd alustanud Clevon on aasta jooksul kokku vedanud üle 1200 paki ja sõitnud läbi 7000 kilomeetrit kõigis neljas aastaajas. Loe lähemalt.

  • Finantsinspektsiooni andmetest selgub, et LHV nõukogu liikme Heldur Meeritsaga seotud sihtasutus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi toetusfond on märkinud 93 LHV võlakirja ehk 93 000 euro eest. Loe lähemalt.

  • Coop Panga juht Margus Rink ja LHV Groupi juht Madis Toomsalu sõnasid, et pangasektorist loodetav erakorraline tulumaksukulu jääb suuresti siinsete Rootsi pankade kanda ning börsil olevate pankade elu jätkub pigem tavapäraselt. Loe lähemalt.

Venemaa kehtestas kütuseekspordi keelu

Venemaa kehtestas määramata ajaks kütuseekspordi keelu enamikesse riikidesse. Muutus võib põhjustada omakorda talvel eel kütuse defitsiiti ja tarneraskuseid.

Kremli peaminister Mihhail Mišustini allkirjastas neljapäeval valitsuse määruse, kus kehtestatakse ajutised piirangud diislikütuse ekspordile, et seekaudu väidetavalt stabiliseerida kütusehindu siseturul.

Keeld, mis jõustus kohe, rakendatakse paljudele riikidele, välja arvatud nelja endise Nõukogude Liidu riigi suhtes nagu Valgevene, Kasahstan, Armeenia ja Kõrgõzstan. Venemaa on üks maailma suurimaid diislikütuse tarnijaid ja peamine toornafta eksportija. Turuosalised on mures Venemaa keelu võimaliku mõju pärast, eriti ajal, mil ülemaailmsed diislivarud on juba võrdlemisi madalal tasemel.

USA ja Euroopa börs

Enamik suuremaid börsiindekseid on languses. Suurimat langust näitab aga Pariisi peamine börsiindeks CAC 40 (-0,43%). Ka Hispaani peamine börsiindeks IBEX 35 on languses (-0,33%).

USA börs on valdavalt rohelises, kuid hirmuindeks VIX on näidanud järsku kukkumist (-4,45%). Samuti on tõusnud nafta (+1,48%).