Nimevahetus peegeldaks ettevõtte teatel Lindexi moeäri tähtsust grupi sees. Stockmanni nõukogu esimees Sari Pohjonen sõnas, et see oleks loogiline järgmine samm, kuna Lindex on viimastel aastatel olnud ettevõtte jaoks kandvas rollis.

Eelmisel aastal ulatus Lindexi müügitulu 661 miljoni euroni, moodustades kaks kolmandikku kogumüügitulust. Lindexi tegevuskasum oli mullu 90 miljonit eurot, tasandades seeläbi Stockmanni kaubamajade 5,4 miljoni eurost miinust.

Stockmann Group lisas veel teates, et tulenevalt äri fokusseerimisest uuritakse „strateegilisi alternatiive“ kaubamajade äridele. See võib tähendada nii kaubamajadele suuremat iseseisvust äri ajamisel, nende maha müümist või ka strateegilist partnerlust välise investoriga. Võimalik on ka, et jätkatakse praeguse struktuuri alusel. Veel rõhutatakse, et grupi tasandil toimuv nimevahetus ei mõjutaks Stockmanni kaubamaju, mille bränd jääks alles.

Stockmann Groupi strateegiline hindamine võiks lõppeda järgmise aasta jooksul ning võimalik nimevahetus vajaks aktsionäride heakskiitu. Tänane teade on olnud investoritele meelepärane: Stockmanni aktsia on Helsingi börsil tõusnud ligi 14%.