Juba aastaid on Soomes uuritud Nuorisosäätiö ehk Noortefondi kümnete miljonite eurode liikumist. Süüdistus on teiste seas esitatud Autiole. Ka tagaotsitava ärimehe profiilist selgub, et teda süüdistatakse nii altkäemaksus kui ka muudes maksupettustes.

Arto Kalevi Autio

Autio on aastate jooksul meediast läbi käinud mitu korda. Ehk kõige hiljutisem Ekspressi lugu viitab sündmusele, et keegi pole viinud Eesti kasiinosse nii palju raha kui kinnisvaraärimees Arto Kalevi Autio. Sadu tuhandeid eurosid makse aga jäi riigile maksmata.

Sel ajal jõustus Harju maakohtus selle kohta otsus, millega 47aastane soomlane Arto Kalevi Autio mõisteti süüdi eriti suures maksukuriteos. Autio viis aastatel 2015–2019 kasiinosse üle kolme miljoni euro, kasutades selleks talle kuuluvate firmade pangakaarte. Peale selle võttis ta ettevõtetest sularahas välja 2,7 miljonit eurot. Prokuratuuri arvates kulutas Autio ka selle raha kasiinos, kirjutab Eesti Ekspress.

Ärimehe kaitsja, maksuvaidlustele spetsialiseerunud advokaat Karoliina Kõrgesaar ei vaielnud vastu. „Isik võttis raha selleks, et kasiinos mängida,“ ütles Kõrgesaar kohtus.

Autio nimi on läbi käinud ka Eesti Keskerakonna radarilt. 2017. aastal kirjutas Eesti Ekspress sellest, kuidas linn müüs enampakkumisega maha Toom-Rüütli tänaval paikneva tuntud Keskerakonna maja. Maja ostis Arto ­Kalevi Autio firma, mis muuhulgas oli ainus enampakkumisel osaleja.

Ekspressi andmetel maksis maja umbes 3 miljonit eurot, millest erakond sai veidi üle miljoni euro. Ülejäänud raha läks maja kaasomanikule Tallinna linnale. Aasta hiljem müüs Autio firma maja kasuga edasi.