Enim on konkurents kasvanud korrakaitse ja turvavaldkonnas, kus vaba ametikoha nimel on konkureerimas pea kaks korda rohkem töövõtjaid (+95%) kui aasta tagasi. Keskmiselt laekub seal tööpakkumistele 21 kandideerimisavaldust (eelmisel aastal 11).

Siiski pole turvasektor kõige konkurentsitihedam valdkond Eestis. Suurim konkurents vaba ametikoha nimel on praegu hoopiski turundussektoris, kus on viimastel kuudel avaldatud tööpakkumistele laekunud keskmiselt 64 kandideerimisavaldust. Seda on 42% enam kui aasta tagasi.

Konkurents on keskmisest suurem veel ka transpordisektoris, müügis, klienditeeninduses ja turismisektoris, kus keskmiselt on ametikoha nimel konkureerimas 40–50 töövõtjat. IT-sektori tööpakkumistel on vastav näitaja kerkinud 24-lt kandideerijalt 35-le (+46%).

„Samaaegselt on kasvanud nii huvi tööpakkumiste vastu kui langenud ka pakutavate vabade ametikohtade arv, mis suurendabki konkurentsi töö leidmisel,“ selgitas CVKeskus.ee värbamisosakonna juht Grete Adler.

Adler lisas, et kui kontoritöötajate tööpakkumised on viimastel kuudel näidanud taas kerget kasvutrendi, siis teenindavatel töödel ja oskustöös on endiselt toimumas korrektsioon tööturul ja keeruline majandusseis pidurdab värbamist.

Kuidas tööd leida?

„Ka keerulistel aegadel jääb töö leidmise valem suuresti samaks – tuleb hoida silmad lahti, aktiivselt ja julgelt hea töökoha suunas liikuda ning teha enne kandideerimist eeltööd,“ selgitas Grete Adler, kelle värbamismeeskond viib aastas läbi tuhandeid tööintervjuusid.

„Tulevase tööandja kohta eeltöö tegemine on ülioluline, et kandideerimiseks oma CV-d ja motivatsioonikirja kohendada, tuues seal välja just need kogemused ja teadmised, mida on tööandja pakutaval ametikohal enim vaja,“ selgitas Adler. „Töövõtjatena on meie ülesanne tööandjale näidata, et tegemist on läbimõeldud kandideerimisega ning et meil on olemas nii oskused ja teadmised kui ka tahe pakutavat tööd teha.“

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemalt
Ükskõikselt
Kurvana
Vihasena