„Mitu aastat väldanud planeerimisprotsess on edukalt lõppenud ja meil on hea meel kinnitada, et meditsiinikeskuse fookusega uue ärihoone ehitusleping on nüüdseks allkirjastatud ja tööd on alanud,“ ütles hoone arendaja ja omaniku Merivälja Realestate OÜ juhatuse liige Tõnu Kõuhkna, kelle sõnul on tegemist hea uudisega ennekõike Pirita, Merivälja ja Viimsi elanikele, kelle jaoks kasvab oluliselt kodulähedaste meditsiiniteenuste kättesaadavus.

„Oleme loobunud algsest plaanist sõlmida kogu hoone osas leping ühe ankurrentnikuga ning läinud selle asemel meditsiinivaldkonna ettevõtetega otselepingute sõlmimise teed. Huvi on algusest peale olnud suur, sest nii asukoht kui hoone kontseptsioon on sektorile sümpaatsed,“ selgitas arendaja.

„Tegemist saab olema vajalikku avalikku teenust osutava hoonega, mille ehitamisel võetakse arvesse meditsiinikeskuse jaoks vajalikke erivajadusi,“ kommenteeris Ehitusfirma Rand & Tuulberg ehitusjuht Lauri Matteus. Hoone arhitektuurse lahenduse autor on Kalle Vellevoog arhitektuuribüroost JVR.

Merivälja Realestate OÜ rajab Merivälja tee 33 kinnistule kokku ligikaudu 4500m2 üüripinnaga äri ja meditsiiniteenuste osutamiseks ja 107 parkimiskohta ning lisaks veel 64 parkimiskohta avalikuks kasutamiseks, nagu näevad ette Tallinna linna poolt kehtestatud projekteerimistingimused.

Vahepeal kaevati krunt juba üles

Pirital Merivälja tee 33 kinnistul kehtib Tallinna linnavolikogu 21. veebruari 2013 otsusega kehtestatud „Merivälja tee 33 kinnistu detailplaneering“, milles määrati ärimaa sihtotstarbega kinnistule ehitusõigus kuni kahe maapealse ja ühe maa-aluse korrusega ärihoone ehitamiseks.

Pikalt oli plaan, et Merivälja teele kerkib tervisekeskus, mille ankurrentnik oleks Confido. Siis läksid aga arendajal ja linnaosavalitsusel suusad risti. Nimelt hakati kinnistule ühel hetkel rajama hoonet, mida ei olnud planeeringuga ette nähtud. Ka toona oli arendajaks perekond Kõuhknatele kuuluv Merivälja Realestate OÜ. Krunt kaevati üles, alustati juba ka ehitustegevust, kuid siis pani linnaosavalitsus selle seisma. Kohalikud soovisid nimelt, et krundil asuks tervisekeskus, nagu oli planeeringu järgi ette nähtud, ning et seal oleks avalik parkla rannalistele.

Selle aasta kevadel kinnitas Confido Delfi Ärilehele, et nende plaanid on muutunud. Confido turundus- ja kommunikatsioonijuht Eve Kaljusaar sõnas, et Confido enam tervisekeskusesse kolimisest huvitatud ei ole.

„Confido taganes sõlmitud üürilepingust. Hetkel projekt viibib, aga hoone rajamiseks on väljastatud ehitusluba ja tegeleme, et projekt ellu viia. Täna mingit täpsemat ajakava raske veel öelda,“ kinnitas Confido otsust ka Tõnu Kõuhkna.