Hüpoteeklaenu Tallinna kontorist

Hüpoteeklaenu Tallinna kontor asub kesklinnas, Rävala puiesteel. Asukoht on klientidele mugav, hästi ligipääsetav ning samas majas asuvad ka notarid, kelle juures tehinguid vormistada.

Meie nüüdisaegses kontoris on tööl 28 inimest, lisaks müügiosakonnale on siin ka Hüpoteeklaenu finants-, turundus- ja muu tugipersonal. Tallinna müügiosakonnas, mida mina juhin, on ametis juba kuus professionaalset laenuhaldurit ja kolm tublit assistenti, kes aitavad teha analüüse ja panevad kokku klienditoimikuid. Laenuhalduritest kaks tegelevad äriklientide projektidega ja neli eraisikute taotluste ning laenulepingutega, lisaks pealinnale tegeleme ka kõigi Harjumaa klientide pöördumistega.

Iga tööpäev algab meeleolukalt: vaatame hommikukohvi juues üle eelmise päeva pöördumised – eesmärk on igale kliendile võimalikult kiirelt vastata, sest laenusoovijad on ootusärevad – ning siis jätkame pooleliolevate projektidega, et pakkuda sobivaim lahendus igale heale ideele.

Milline on Hüpoteeklaenu eelis teiste laenuandjate ees?

Hüpoteeklaen on olnud pangaväliste krediidiandjate turuliider juba üle kümne aasta, sest me ei paku ühte universaalset pakett-toodet, vaid leiame iga kliendi jaoks sobiva personaalse laenulahenduse tema ideede ja projektide elluviimiseks.

Meie teenus on professionaalne, oleme pikaajalise kogemusega spetsialistid ning valmis pakkuma kiireid lahendusi. Kui mõne laenuandja puhul tuleb laenuotsust oodata nädalaid või kuid, siis meil saab laenupakkumise kätte juba ühe tööpäevaga. Tänapäeval esitatakse pea 100% laenutaotluseid digitaalselt kodulehelt, ent soovi korral on võimalik tulla ka kontorisse nõustamisele. Koostöös kliendiga saame pakkuda paindlikku ja personaalselt lahendust.

Kes on Hüpoteeklaenu Tallinna kontori peamised kliendid?

Vaadates Eestit tervikuna, on Tallinnas ja Harjumaal laenutaotlejaid kõige rohkem. Kokku teenindame siin üle poole Hüpoteeklaenu laenuportfelli kuuluvatest klientidest.

Uutest taotlustest tuleb umbes 70% eesti ja 30% vene keelt kõnelevatelt klientidelt. Kliendiprofiililt 75% on eraisikute ja 25% äriklientide taotlused. Rääkides ettevõtjatest, siis suurem osa Eestis ja meiegi klientidest on mikro- või väikeettevõtjad ning meie juurde pöördub suur hulk just kinnisvaraarendajaid ja ehitusettevõtjaid, ent ärilaene on välja antud väga erineva valdkonna firmadele.

Kas Hüpoteeklaenul on püsikliente, kes taotlevad laenu korduvalt?

Jah, aastatega on meil tekkinud palju püsikliente, eriti ettevõtjaid. Uuesti tulevad laenu taotlema need, kes on eelneva projekti finantseerimise käigus tundnud, et meie laenuhalduriga koostöös on hea ja kindel oma unistusi ellu viia. Hüpoteeklaenus ei suhtle me laenusoovijaga umbisikuliselt. Iga klienti teenindab personaalne haldur, kes on tema äritegevuse, võimaluste ja vajadustega juba kursis ning tema jaoks olemas, ka siis, kui tal tekib mõni järgmine idee, mida ta soovib laenu abil ellu viia.

Mille jaoks inimesed laenu küsivad?

Praegu on palju kliente, kes soovivad oma varasemad laenud koondada ehk refinantseerida. Samuti on erakliente, kelle põhisissetulek tuleb välismaalt, mis tähendab, et pangad neid jutule ei võta, ent kui on soov osta või renoveerida oma kodu, siis meie lahendus vastab nende vajadustele.

Sageli küsitakse meilt laenu koduga seotud tegevusteks: suurem remont, katuse renoveerimine, soojustuse paigaldus, küttesüsteemi uuendus ja muude kodu või suvilaga seotud kulude katmine.

Ettevõtted taotlevad sagedamini laenu käibevahendite soetamiseks ja kinnisvara arendamiseks. Mikro- ja väikeettevõtjate seas on populaarne soodustingimustel kasvulaen, mida kasutatakse väga erinevate äri arendamiseks vajalike investeeringute tegemiseks, käibekapitali suurendamiseks ja äritegevuse laiendamiseks.

Kui suur on keskmine laenusumma?

Ärilaenu keskmine laenusumma jääb 70 000 euro juurde, ent näiteks kinnisvara arendamiseks võetud arenduslaenud algavad 300 000 eurost ja küündivad kuni kahe miljonini.

Eraklientide keskmine laenusumma on 34 000 eurot.

Kui pikaks ajaks laenu võetakse?

Ärikliendid eelistavad lühiajalist laenu kuni kaheaastase tähtajaga. Lühiajalise laenu eripära on see, et jooksvalt tuleb tasuda intresse ja põhiosa saab tagastada laenuperioodi lõpus. Seda kasutataksegi kinnisvara ja muude arendusprojektide rahastamisel.

Erakliendid valivad siiski annuiteetgraafikuga pikaajalise laenu, mida võib taotleda maksimaalselt kuni 20 aastaks. Sel moel on igakuised laenumaksed väiksemad.

Uue kodu ostmisel on populaarne ka koduvahetuslaen, mille tähtaeg on kuni üks aasta ja mis võimaldab sujuvalt elukorraldust puudutavaid otsuseid teha. Nii saab koduostja uue eluaseme ja talle jääb aasta eelmise elukoha müümiseks, mille järel on tal võimalik koduvahetuslaen tagastada või suurema laenu puhul pikemaajalise graafikuga ümber vormistada.

Mis torkab Tallinna ja Harjumaa piirkonnas enim silma?

Loomulikult on ka huvi Hüpoteeklaenu vastu kõige suurem neis piirkondades, kus statistiliselt asub rohkem ettevõtteid ja inimesi. Töömaht on siin kindlasti suurem kui teistes meie regioonides ja seetõttu on meil ka rohkem laenuhaldureid, mitmeid erilisi projekte ning põnevaid väljakutseid. Laenutaotlusi tuleb sisse iga päev, sõltumata hooajast. Kui võiks arvata, et näiteks suvi on meil rahulikum, siis tegelikult see nii ei ole. Mõnel aastal on suvekuudel olnud rekordarv laenusoovijaid.

Miks taotleda Hüpoteeklaenu?

Kolm põhilist eelist, miks kliendid just meie juurde tulevad, on ikkagi kiirus, personaalsus ja paindlikkus. Ükskõik kas on soov võtta äri-, kodu- või remondilaenu või vahetada eluaset, igal juhul tasub meie poole pöörduda, sest üldjuhul leiame sobiva lahenduse.

Pärast laenutaotluse kättesaamist helistame alati kõigile laenutaotlejatele, vajadusel täpsustame soovi ja andmeid, vastame kõigile tekkivatele küsimustele ning lepime kokku järgnevad tegevused. Meie laenuhaldurid räägivad nii eesti kui ka vene keelt, seega kõik saab aetud kliendile sobivas keeles.

Kuidas Hüpoteeklaenu saada?

Hüpoteeklaenu saab taotleda kinnisvara tagatisel. Tagatiseks sobib nii korter kui ka maja, aga ka näiteks maatükk, krunt ja metsamaa.

Lisaks on oluline taotleja sissetulek. Kõik laenud tuleb tagasi maksta ja me peame olema kindlad, et laenusaaja sissetulek katab tema igakuised kohustused ega sea tema finantsheaolu ohtu. Rakendame laenu andmisel vastutustundliku laenamise põhimõtteid, ehk hindame iga laenusoovija finantsolukorda, tema olemasolevaid kohustusi ja võimet laenu tagasi maksta.

Samamoodi hindame ka ettevõtete finantsvõimekust. Näiteks ei väljasta me laenu, kui ettevõttel ei ole omakapitaliga asjad korras või majandusaasta aruanne on jäänud esitamata. Samal ajal võivad tulla meilt laenu küsima ka alles alustavad ettevõtjad.

Mida räägivad Hüpoteeklaenu Tallinna kontori kohta kliendid?

Et saada tagasisidet Hüpoteeklaenu Tallinna kontori kohta, uurisime ehitus- ja kinnisvaraettevõttelt Hansaviimistluse OÜ, kuidas nemad on rahul Hüpoteeklaenu kliendikogemusega.

Hüpoteeklaen uskus meie ideesse

Hansaviimistluse OÜ esindaja Veigo Gutmanni sõnul on ettevõte Hüpoteeklaenu abi kasutanud korduvalt ja viinud ellu ka projekte, millesse teised alguses ei uskunud. „Iga äritegevusega kaasneb riske ja iga tegevus on natuke erinev. Suured pangad ei julge riske võtta ja soovivad väikeettevõtjale laenu anda alles siis, kui kõik on tagatud ja laenu sisuliselt enam vaja ei ole,“ kommenteerib ta.

Koostöö on paindlik ja kiire

Kui küsida, miks Hansaviimistluse OÜ valis just Hüpoteeklaenu oma finantspartneriks, ütleb Gutmann, et Hüpoteeklaen on paindlik ja kiire. „Äritegevuses maksab visioon, plaan, järjepidevus ja usaldus. Meie vahel need toimivad ja mis põhiline, lahenduskäigud on kiired,“ sõnab ta.

Uurides, kuidas on läinud suhtlus kliendihalduriga, ütleb Gutmann, et haldur on alati telefonikõne kaugusel ja valmis kaasa mõtlema. „Meie halduril Vesta Palmil on ausad ja asjakohased küsimused, vastused ning ettepanekud. Ta on koostöövalmis ja ideaalne tugi meie projektidele – mõistev, suunav ja kaasaelav. Aitäh, Vesta!“

Hüpoteeklaen on Eesti turul tegutsenud juba 14 aastat

Hüpoteeklaen on Eesti turul kinnisvara tagatisel laene pakkunud juba 14 aastat. Aitame ellu viia sinu suuri unistusi ja ideid. Oleme toeks nii eraisikutele kui ka ettevõtjatele.

Laenuandjana pakume personaalsust, võimalikult kiireid laenuotsuseid ja mõistliku hinnaga lahendusi. Tänu kinnisvara tagatisel väljastatavatele laenudele saame pakkuda rohkem paindlikkust tagasimaksmisel, pikemaid maksetähtaegu ja madalamaid intressimäärasid.

Soovid rohkem infot?

Hüpoteeklaenu kontaktid leiad siit, alati võid helistada ka meie tasuta lühinumbril 1203.

Tähelepanu, tegemist on finantsteenusega ettevõtetele. Enne teenuse kasutamist tutvu tingimustega ja konsulteeri asjatundjaga www.hypoteeklaen.ee või tasuta lühinumbril 1203.

Jaga
Kommentaarid